Ваш отзыв отправлен

Безпліддя — що це, причини, симптоми, діагностика

23.10.2023

Нездатність пари в дітородному віці зачати дитину є серйозною медичною проблемою, але з сучасними методами діагностики та лікування шанси на успішне подолання цього стану значно зростають. Важливо пам’ятати, що кожен випадок унікальний, і підхід до лікування має бути індивідуалізованим. Якщо у вас виникли підозри, зверніться до лікаря для консультації та подальшого обстеження.

Що таке безпліддя?

Безпліддя або інфертильність — це медичний стан, за якого пара не може зачати дитину після року регулярних статевих контактів (не рідше, ніж 2 рази на тиждень) без застосування контрацепції. Це може бути причиною емоційного стресу і розчарування для багатьох пар. Однак важливо пам’ятати, що цей стан не завжди означає неможливість мати дітей, а сучасна медицина пропонує широкий спектр методів його діагностики та лікування.

Види безпліддя

Різновид цього стану безпосередньо залежить від статі й буває як жіночим, так і чоловічим. Чоловіче безпліддя пов’язане з проблемами у сперматозоїдах, їхньому русі або самому виробленні. Жіноче безпліддя може бути спричинене різними чинниками, включно з порушеннями овуляції, захворюваннями матки або фаллопієвих труб.

Причини безпліддя

Поява цього стану пов’язана з різноманітними чинниками. У чоловіків це можуть бути низька якість сперми, проблеми з ерекцією або еякуляцією. У жінок причинами можуть бути порушення овуляції, ендометріоз (гінекологічне захворювання, за якого клітини, подібні до внутрішнього шару матки, розростаються за його межами), запальні захворювання тазових органів та інші медичні стани.

Симптоми безпліддя

Одним із ключових аспектів є те, що у більшості пар, які страждають від цього стану, немає явних симптомів. Однак деякі індивідуальні аспекти можуть натякати на наявність проблеми. У жінок це може бути неправильний менструальний цикл або біль під час статевих контактів. У чоловіків можуть спостерігатися проблеми з ерекцією, зміни в структурі сперми.

Діагностика безпліддя

Діагностичні методи містять комплексний медичний аналіз обох партнерів. Жінки проходять аналізи на наявність порушень овуляції, УЗД органів малого таза. Чоловіки здають аналізи сперми, також їм можуть призначатися додаткові обстеження для виявлення причини.

Лікування та профілактика безпліддя

Лікування цього стану залежить від виявлених причин. Це може включати застосування медикаментів для стимуляції овуляції у жінок, хірургічне втручання для усунення проблем у матці або маткових трубах. Чоловікам можуть призначатися препарати для поліпшення якості сперми або рекомендовані хірургічні втручання.

Запобігти розвитку проблем із зачаттям дитини можна завдяки здоровому способу життя. Пари, які ведуть активний спосіб життя, правильно харчуються та уникають стресових ситуацій, часто мають більше шансів на здорову репродуктивну систему.

Последние новости

22.11.2023Акромегалія: причини, симптоми, лікування

Ендокринні захворювання — це серйозна проблема, яка потребує кваліфікованого лікування. У цьому матеріалі розповідаємо, якими симптомами характеризується така хвороба як акромегалія, методи її діагностики та лікування.  Що таке акромегалія? Акромегалія або гігантизм (5A60.0 за МКХ-11) — це рідкісна, але серйозна ендокринна хвороба, яка характеризується надлишковим виділенням ростового гормону після завершення періоду росту в підлітковому віці. […]

22.11.2023Гонорея — що це, причини, симптоми, лікування

Це захворювання належить до одних із найпоширеніших недуг, які передаються статевим шляхом. Тільки своєчасна діагностика і правильне лікування допоможуть побороти хворобу. Докладніше про симптоми, причини та методи терапії розповімо в цьому матеріалі. Що таке гонорея? Гонорея (в народі популярні назви трипер або перелой) — це венеричне захворювання, що викликається бактерією Neisseria gonorrhoeae, також відомою як […]

21.11.2023Даруємо безкоштовне УЗД!

Сьогодні стартує наша нова акція!З 21.11. по 21.12. при укладанні декларації з сімейним лікарем у нашому новому філіалі в Аркадії, ви отримаєте чудовий бонус – безкоштовне ультразвукове дослідження на вибір:⠀– УЗД органів черевної порожнини– УЗД нирок– УЗД сечового міхура– УЗД молочних залоз– УЗД малого тазу для жінок– УЗД передміхурової залози для чоловіків– УЗД щитовидної залози⠀Це […]

23.10.2023Біопсія — що це таке і як її роблять?

Процедура біопсії дає змогу лікарям ухвалювати обґрунтовані рішення про лікування, покращуючи прогнози для пацієнтів. У цій статті ми розповімо як її проводять, які бувають її типи, скільки часу займає процедура, що можна виявити за її допомогою та які можуть бути наслідки. Що таке біопсія? Діагностична процедура являє собою медичну маніпуляцію, яка дає змогу лікарям отримати […]

23.10.2023Безпліддя — що це, причини, симптоми, діагностика

Нездатність пари в дітородному віці зачати дитину є серйозною медичною проблемою, але з сучасними методами діагностики та лікування шанси на успішне подолання цього стану значно зростають. Важливо пам’ятати, що кожен випадок унікальний, і підхід до лікування має бути індивідуалізованим. Якщо у вас виникли підозри, зверніться до лікаря для консультації та подальшого обстеження. Що таке безпліддя? […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН