complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Денситометрія

Денситометрія

Денситометрія – це неінвазивний метод визначення мінеральної щільності кісток. Даний показник дозволяє діагностувати остеопороз та вжити необхідних заходів на ранніх етапах розвитку хвороби, що збільшує ефективність подальшого лікування. Дослідження проводиться на апараті “Echolight” виробництва Італії з використанням R.E.M.S. технологій. Крім мінеральної щільності кісток, фахівець також аналізує T- і Z-індекси та індекс маси тіла (ІМТ), що у сумі дозволяє зробити максимально об’єктивний висновок.

Показання

Денситометрія використовується для діагностики остеопорозу. Це захворювання включає поступову втрату кісткової маси, а також структурні зміни в кістковій тканині, у результаті чого вона стає крихкою, втрачає міцність і з більшою ймовірністю ламається. Це найпоширеніше захворювання у світі після онкології, серцево-судинних захворювань і діабету.

Зниження щільності кісток відбувається повільно та непомітно на початковій стадії, проте може несподівано призвести до несприятливого результату, наприклад, перелому хребта або стегна. Тому так важливо проводити денситометрію для того, щоб на ранніх етапах розвитку захворювання, під керівництвом лікаря, виключити його подальше прогресування та виникнення ускладнень.

Найчастіше остеопороз зустрічається у жінок після менопаузи та чоловіків старше 60 років, а також молодих людей, які наражаються на наступні фактори ризику:

 • – малорухливий спосіб життя
 • – куріння
 • – зловживання алкоголем
 • – порушення метаболізму, пов’язані з обміном кальцію та фосфору
 • – незбалансоване харчування
 • – часте вживання кави
 • – дисбаланс гормонів
 • – переломи кісток у минулому
 • – прийом гормональних препаратів
 • – тривалий постільний режим
 • – деякі захворювання нирок, печінки
 • – цукровий діабет
 • – спадковість (переломи стегна у батьків та найближчих родичів)

Денситометрія заздалегідь покаже, чи варто вам остерігатися остеопорозу, чи, можливо, він у вас уже є. Також цей метод допоможе контролювати показники в динаміці під час лікування цієї хвороби, щоб фахівець міг скоригувати необхідні підходи до лікування. Дані, отримані на денситометрії, порівнюють з результатами статистично розроблених тестів у контрольній групі, що дозволяє інтерпретувати показники як такі, що мають відхилення від норми або відповідні референсні значення. Тест дає чисельні параметри, необхідні для діагностики остеопорозу:

 • – мінеральну щільність кісткової тканини (BMD), г/см²
 • – Т-індекс (значення утворюється із порівнянь щільності кісток у пацієнта з показником у нормі)
 • – Z-індекс (різниця між показником мінеральної кісткової маси у пацієнта та середньостатистичною нормою того ж віку)
 • – індекс маси тіла (ІМТ)

Не відкладайте дослідження. Краще убезпечити себе заздалегідь.

Послуги і процедури

Найменування послуги Вартість
Денситометрія поперекового відділу + шийки стегна 600 грн.
Денситометрія для пацієнтів на гемодіалізі 450 грн.

Захворювання, які діагностує денситометрія

Остеопенія


Денситометрія з використанням технології R.E.M.S.


У клініці Complimed денситометрія проводиться за допомогою денситометра EchoStation від “EchoLight”, заснованого на R.E.M.S. технології. “EchoLight” — італійська медична компанія, що спеціалізується на розробці технологій для діагностики остеопорозу та здоров’я кістки.

Денситометр EchoStation призначений для оцінки щільності кісткової тканини хребців поперекового відділу хребта і шийки стегнової кістки, які найбільш схильні до переломів.

Перевагами R.E.M.S. технології кісткового денситометра EchoStation, крім ранньої діагностики остеопорозу, є:

 • — Швидкість
 • — Точність
 • — Миттєвий медичний звіт
 • — Діагностика без випромінювання
 • — Технологія EchoSound

Технологія EchoSound полягає в запатентованому методі R.E.M.S. (РЕМС — радіочастотної ехографічної мультиспектрометрії), який зараз є найпередовішим методом для оцінки щільності кісток. EchoSound передбачає інноваційний підхід до оцінки характеристик кістки за допомогою радіочастотних сигналів, отриманих під час ехографічного сканування.

Медичний звіт містить усі загальні параметри діагностики остеопорозу: BMD (МЩКТ, г/см²), T-індекс, Z-індекс та індекс маси тіла (body composition).

Він також включає унікальний числовий параметр — показник крихкості (Fragility Score). Цей показник забезпечує незалежну оцінку крихкості кістки та ризику перелому за допомогою проведення спеціального статистичного та спектрального аналізу. Індекс, розроблений FRAX, дозволяє лікарю розрахувати 10-річний ризик перелому (загальний /в районі стегна).

Проведені дослідження показали, що R.E.M.S. є інноваційним підходом до діагностики остеопорозу та прогнозування ризику переломів, що є більш точним, ніж старі методики, у т. ч. DEXA.

Докладніше про технологію R.E.M.S. і тому, чому вона краща, ніж старі технології для діагностики остеопорозу — у нашому блозі за посиланням https://complimed.com.ua/blog/articles/rems-technology-densitometry/

Денситометрія у Complimed

Сучасне обладнання

Дослідження проводиться на апараті “Echolight” виробництва Італії з використанням R.E.M.S. технологій

Безпека

Процедура абсолютно нешкідлива для вашого організму

Інформативність

Ми діагностуємо зміну щільності кісткової тканини, у тому числі на ранніх етапах, коли відхилення становить лише кілька відсотків

Оперативність

Все дослідження займає близько 20 хвилин разом із висновком фахівця

Досвідчені фахівці

Наші фахівці є експертами у своїй справі, що підтверджується історіями та добрими відгуками наших пацієнтів

Комфорт

Ви будете записані на визначений час, жодних черг. Привітний персонал і приємна атмосфера змінить ваше уявлення про відвідування лікарів на краще

Спеціалісти

СТЕПАНОВА АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА

Лікар вищої категорії, досвід роботи – 25 років. Закінчила Одеський медичний університет у 1995р.

Спеціалізація: сімейна медицина, ультразвукова діагностика, організація охорони здоров’я.

Відгуки

Залишіть відгук про ваш досвід відвідування цього фахівця.

Юля

У мого батька був остеопороз, тому незважаючи на свій вік, 40 років, вирішила зробити денситометрію для профілактики. Записалася наперед через сайт. Прийшла у призначений час і пройшла процедуру у комфортній обстановці, як мені здалося, дуже швидко. Насправді близько 15 хвилин. Результат, на щастя, позитивний для мене. Ознак хвороби поки що немає. Проте не шкодую, що пройшла дослідження, так як пам’ятаю страждання батька, краще цей момент попередити заздалегідь. Дякую лікарю за професіоналізм, це відчувалося під час проведення процедури.

Катерина

Робила денситометрію за напрямком ендокринолога. Є деякі проблеми із щитовидною залозою. І як виявилося недаремно – було відмічено відхилення від нормальної щільності кісток. Проте поки що на початковій стадії. Процедура безболісна, але потрібна. Особливо, коли у вас є фактори ризику, як у мене. У клініці все сподобалося, дякую!

Руслана

Приводила бабусю на послугу денситометрії, дуже привітно провели обстеження, за часом зайняло приблизно 20 хв. Здивована швидкістю та привітністю сервісу!

Дмитро

Сестрі призначили регулярне проходження перевірки стану кісток. Вона переборола рак і тепер проходить реабілітацію, але без перевірок, аналізів та клінік нікуди. В Одесі денситометрія це рідкісна процедура, доввго шукали куди можна звернутись. Знайшов у Комплімед. Діана ходить регулярно, лікарка її повністю влаштовує.

Оксана

Останнім часом у мами почали сильно хворіти ноги при ходьбі та з’явилися постійні болі у спині. Їй порадили пройти денситометрію, тому почали шукати, де проводять цю процедуру в Одесі. Прямо поряд з мамою, на Пастері, знайшли клініку Complimed. Мама пройшла дослідження та з’ясували, що у неї остеопороз. Добре, що не затягували, а одразу звернулися до фахівців! Хоча дуже боялася вести маму в медустанову поки що коронавірус, але прийом був по запису і ми ні з ким не перетиналися. Тепер лікуватимемося. І ходити до Complimed на повторні перевірки!

Укласти декларацію ОНЛАЙН