Біоревіталізація — що це таке, навіщо потрібна та як її роблять
10.03.2023Сучасній косметології до снаги зупинити зовнішні прояви старіння. Благо арсенал кваліфікованих косметологів дозволяє підібрати необхідну процедуру для кожної статі та віку пацієнта. Що ж таке біоревіталізація і як вона може допомогти зберегти молодість вашого обличчя?
Біоревіталізація — це косметологічна процедура, яка передбачає точкове введення препаратів на основі гіалуронової кислоти під шкіру. Абсолютно безболісна процедура допомагає не тільки розгладжувати зморшки та уповільнювати процес старіння, але й сприяє зволоженню та покращенню зовнішнього вигляду шкірного покриву.
Як працює гіалуронова кислота
Принцип дії гіалуронової кислоти нагадує магніт — подібно звичному всім виробу, вона притягує та утримує воду в шкірі.
У юному віці кількості даної кислоти в шкірному покриві людини достатньо, щоб волокна еластину та колагену в ній були щільно переплетені — внаслідок цього молода шкіра така гладка та пружна.
З віком же кількість гіалуронової кислоти в покриві знижується, що призводить до розпаду молекул колагену та еластину, а також поступового засихання шкіри.
Навіщо потрібна біоревіталізація
Така процедура як біоревіталізація необхідна для поповнення рівня гіалуронової кислоти, відновлення молодості шкіри та активації вироблення власної кислоти організмом. Точковий вплив сприяє проникненню активних речовин у глибокі шари шкіри, активації вироблення еластину та колагену, що призводить до вирівнювання шкіри та згладжування зморшок.
Локальне введення препарату обумовлено тим, що окремі ділянки потребують глибокої дії: руки, зона декольте, перенісся, зовнішні кутики очей, шия, щоки, носогубні зморшки та лоб.
Досягнений ефект від біоревіталізації
Якого результату можна досягти після проходження процедури?
- вирівнювання шкіри;
- повернення здорового кольору обличчя;
- освітлення пігментації;
- зменшення зморшок;
- ліквідація темних кіл під очима ;
- позбавлення від набряків.
Варто сказати, що досягнений ефект від процедури залежить від індивідуальних особливостей та віку. Так, чим старша людина, тим яскравіше проявляються зовнішні позитивні зміни шкіри. Водночас у деяких пацієнтів ефект стає помітним вже після першого сеансу, а в інших може знадобитися додатковий час для досягнення найкращого результату.
Проте не варто очікувати ефекту в короткі терміни — для отримання повноцінного результату омолодження повинен пройти щонайменше тиждень. Дія ін’єкцій гіалуронової кислоти відбувається на наростальній основі протягом 3-4 тижнів, а дія молодечого ефекту зберігається до пів року.
Як часто потрібно проводити процедуру для підтримки ефекту
Стандартний курс біоревіталізації складається з трьох косметичних процедур, які проводяться з інтервалом від 3 до 4 тижнів. Курс можна повторити через 6 місяців після завершення процедури.
Не варто зловживати біоревіталізацією, оскільки часте використання процедури призводить до перенасичення шкіри та повної зупинки самостійного вироблення власної гіалуронової кислоти епідермісом.
У якому віці можна робити біоревіталізацію
Косметологи рекомендують проводити процедуру з 25-27 років. Однак курс може бути назначений і з 18 років у випадку наявності дуже сухої шкіри, поповнення дефіциту вологи, дихання, живлення та реанімації клітин. Відмінні результати від біоревіталізації отримують пацієнти від 30 до 35 років.
Проте в певному віці проведення процедури не допоможе досягти бажаного ефекту. Наприклад, людям після 40 років до біоревіталізації необхідно підходити достатньо обережно (зокрема, препарати з максимальною концентрацією кислоти можуть привести до зайвої набряклості). Проведення процедури після 50 років стає малоефективним через серйозні вікові зміни (зміни в гормональному фоні призводять до більш інтенсивного зношування шкіри) та гравітаційний птоз (суттєве деформування рис та контуру обличчя під впливом земного тяжіння). У такому випадку краще комбінувати біоревіталізацію з іншими терапіями, що омолоджують. У віці 60 років досягнути хорошого результату можна при проведенні процедури 2 рази на рік і частіше (все залежить від швидкості виділення самого препарату та загального стану покрову). При цьому в складі введених препаратів крім гіалуронової кислоти також повинні бути присутні пептиди, амінокислоти та вітаміни.
Плюси та мінуси біоревіталізації
Спочатку обговорімо основні плюси процедури:
- Прискорення обмінних процесів шляхом покращення кровообігу в шкірі.
- Зупинка розвитку пігментації, зменшення зовнішнього прояву плям.
- Підтягування тканин овалу обличчя, розв’язання проблеми другого підборіддя.
- Покращення кольору обличчя внаслідок глибокого зволоження шкірного покриву.
- Ліквідація зморшок, зменшення їх глибини.
- Усунення сухості шкіри наповненням вологою.
Щодо мінусів біоревіталізації, то їх лише один і полягає в утворенні синців через пошкодження голками кровоносних судин в процесі ін’єкції. Варто відзначити, що процес проходження гематом займає від одного до п’яти днів і може бути прискорений за допомогою спеціальних засобів, про які детальніше поговоримо трохи пізніше.
Показання до біоревіталізації
Показаннями для проведення процедури є наступні фактори:
- погіршення пружності та зовнішнього вигляду шкіри;
- різка втрата ваги;
- зневоднення, сухість покриву;
- сонячні опіки;
- поява зморшок.
Протипоказання
До проведення біоревіталізації також діють свої протипоказання:
- прийом ліків для розрідження крові;
- гостре загострення герпесу;
- запалення в зоні введення ін’єкцій;
- алергія на компоненти препарату.
Як підготуватися до процедури
Для уникнення ускладнень та продовження ефекту омолодження косметологи рекомендують наступне:
- Почніть приймати вітамін К (жиророзчинний) за тиждень до процедури — це дозволить запобігти утворенню папул та гематом після уколів.
- Випийте противірусний препарат за кілька днів до біоревіталізації — це допоможе зменшити ризик виникнення герпесу.
Як проводять біоревіталізацію
Процедура потребує спеціальної підготовки від лікаря-косметолога: збору анамнезу для виявлення протипоказань, визначення місця введення, відбір необхідного препарату, розрахунку необхідної кількості уколів для пацієнта.
Стандартна процедура біоревіталізації складається з наступних етапів:
- Зняття декоративної косметики.
- Оцінка стану шкіри.
- Очищення обличчя.
- Обробка шкірного покриву за допомогою антисептика.
- Нанесення анестетика (місцева анестезія).
- Проведення самої процедури.
- Нанесення засобів, які заспокоюють шкіру.
- Отримання рекомендацій по догляду від косметолога.
Препарати, що використовуються для біоревіталізації
Склад препаратів, що використовуються для ін’єкцій, містить гіалуронову кислоту та інші компоненти. Вже залежно від вираженості вікових змін та віку самого пацієнта лікар-косметолог підбирає необхідний склад для процедури.
Найбільш відомими та часто використовуваними препаратами є:
- Aquashine;
- Filorga M-HA 18;
- IAL-System;
- Jalupro;
- Juvederm Hydrate;
- Meso Wharton;
- Princess Rich;
- Restylane Vital;
- Skin R;
- Teosyal Meso;
- Teosyal Pure Sense Redensity;
- Yvoire Hydro.
Що можна і не можна робити після процедури
Періоду відновлення при біоревіталізації немає, однак після процедури необхідно дотримуватися наступних правил:
- Старайтеся як можна рідше доторкатися руками до обличчя та не мийтеся водою протягом перших діб.
- Не наносьте декоративну косметику на обличчя протягом години.
- Виключіть фізичні навантаження, зайняття спортом та вживання алкоголю на добу.
- Не відвідуйте баню та сауну, а також не приймайте сонячні ванни протягом тижня.
Що можна і навіть потрібно робити при догляді за обличчям після введення препарату?
- Очищення обличчя необхідно проводити розчином хлоргексидину перші три дні, потім необхідно перейти на м’які очищувальні склади без SLS.
- Щоб як можна швидше позбавитися від слідів проколу, слід використовувати мазі, що сприяють прискореній регенерації (“Пантенол”, “Бепантен”, “Траумель С”).
- У боротьбі з проявами синяків допоможуть “Ліотон”, “Троксевазин” та гепаринова мазь.
- На вулиці старайтеся максимально захистити шкіру від впливу ультрафіолету.
- Щоб уникнути виникнення будь-яких запалень, старайтеся якомога менше турбувати шкіру після процедури — перші 2-3 дні рекомендується спати на спині та на добре випрасованій наволочці.
- Пийте як мінімум 2 л води на день для підтримки нормального рівня рідини в організмі.
Можливі ускладнення після процедури
Виникнення можливих ускладнень після біоревіталізації пов’язано з індивідуальною нестерпністю чи алергією пацієнта на ряд компонентів. Зокрема, можливе проявлення наступних наслідків:
- головні болі виникають на тлі активізації обмінних речовин і часто проявляються у пацієнтів з пониженим тиском;
- відчуття стягнення є реакцією шкіри на контакт з препаратом, при дотриманні рекомендацій з догляду проходить досить швидко;
- реакція “обличчя горить” є природною для шкіри після проколу та повинна пройти протягом доби;
- лущення шкіри може виникати з причини природної реакції покриву на втручання чи препарат, а також неправильного догляду (нанесення декоративної косметики);
- свербіж та почервоніння несуть індивідуальний характер і можуть зберігатися до 2 днів, важливо стежити за інтенсивністю відчуттів — якщо вони зростають, зверніться до лікаря;
- якщо у вас свербить обличчя, то так шкіра реагує на пошкодження та введення препарату (не торкайтеся його руками та дискомфортні відчуття мають пройти швидко).
Види біоревіталізації
Сучасна косметологія кваліфікує біоревіталізацію на кілька підвидів: ін’єкційна (ручна або апаратна) та безін’єкційна (апаратна). До перших відносяться:
- Air agent — введення гіалуронової кислоти проходить за допомогою спеціального пістолета під тиском.
- Пептидна — ін’єкції з застосуванням пептидів призначені вплинути на дозрівання та поділ клітин.
- Фракційна — введення складу препарату під покрив проводиться спеціальним апаратом, який має 10-12 тонких голок глибиною 0,4-4 мм.
Другий підвид становлять:
- Аквафорезна — введення гіалуронової кислоти під шкіру відбувається шляхом одночасного проведення лімфодренажу, лазеротерапії та електростимуляції.
- Ультрафонофорезна — склад проникає в підшкірні тканини за допомогою ультразвукових коливань.
- Киснева — препарат вводиться під впливом кисню, подача якого здійснюється під тиском.
- Магнітофорезна — гіалуронова кислота потрапляє в тканини дерми завдяки магнітним хвилям.
- Іонофорезна — склад доставляється в необхідну область шляхом стабільного гальванічного струму.
- Лазерна — введення препарату відбувається методом лазерного випромінювання низької інтенсивності.
- Кріобіоревіталізація (кріо-методика) – кислота проникає в покрив за допомогою електрохвиль або впливу холоду (рідкого азоту).
Всупереч травматичності, ін’єкційна методика біоревіталізації є найбільш ефективним і популярним косметологічним методом завдяки глибокому проникненню і доставляння ліків в будь-якій кількості завдяки голці. Своєю чергою безін’єкційна методика підійде тим, хто не хоче переживати болісні відчуття від ін’єкцій та видимі зміни у вигляді папул і синців.
Для яких зон проводять процедуру?
При визначенні зон омолодження косметолог перед тим бере до уваги показання. У більшості випадків проведення біоревіталізації враховує ділянки практично на всьому обличчі, зокрема області навколо губ, очей.
Крім цього методика довела свою ефективність у відновленні пружності шкіри на кистях, шиї, в області декольте. До того ж склади з гіалуроновою кислотою використовують для оздоровлення волосся та омолодження інтимної зони.
Порівняння біоревіталізації з іншими процедурами
Методики омолодження без проведення операції є досить популярними в косметологічній практиці. Крім біоревіталізації існує величезна кількість процедур, які також можуть підійти вам. Однак перед проходженням процедури не забудьте проконсультуватися з фахівцем, який врахує індивідуальні особливості шкіри та бажаний результат.
- Карбокситерапія — методика, побудована на впливі вуглекислого газу, яка призводить до виведення продуктів обміну, розширення судин, активації кровообігу, а також синтезу колагену та підвищенню регенерації шкіри. Використовується при синцях під очима, розтяжках, целюліті, в’ялості шкіри.
У порівнянні з цією процедурою, біоревіталізація має ширший спектр дії — зокрема, гіалуронову кислоту також використовують для збільшення губ та корекції овалу. - Пілінги — передбачають використання кислот для розчинення верхнього шару змертвілого епідермісу, що призводить до стимулювання виробництва клітин і процесу обміну для омолодження покриву.
Через агресивний вплив на шкіру і більш тривалий період відновлення пацієнтам у віці від 30 до 40 років краще відмовитися від пілінгу на користь біоревіталізації. При цьому чергувати самі процедури можна, а поєднувати їх ні в якому разі не можна. - Ботулінотерапія — допомагає провести корекцію рис обличчя та позбутися від глибоких мімічних зморшків.
На відміну від біоревіталізації, уколи ботулотоксину не сприяють виробництву еластину та колагену. Процедури піддаються поєднанню, проте спочатку потребують консультації косметолога. - Плазмоліфтинг — ін’єкційна методика омолодження, яка передбачає використання плазми крові пацієнта.
Головною відмінністю у порівнянні з біоревіталізацією є знижений ризик побічних ефектів та алергії, а також стимуляція роботи фібробластів. Необхідна методика підбирається косметологом в залежності від стану шкіри.
Мезотерапія — методика використання мікроін’єкцій, яка спрямована на ліквідацію локальних жирових відкладень, постакне, пігментації, прищів, судинних зірочок.
Препарати для мезотерапії містять значно менше гіалуронової кислоти, ніж склади, що використовуються для біоревіталізації. Слід відзначити, що хоча мезотерапія і дешевша, саму процедуру доведеться проходити набагато частіше. Разом з тим біоревіталізація допоможе досягти більш вираженого молодильного ефекту.
Последние новости
Що таке папілома? Папілома — це доброякісне утворення на шкірі або слизовій оболонці, яке виникає внаслідок інфікування вірусом папіломи людини. Папіломавірус людини може викликати різні типи новоутворень, які можуть з’являтися на різних частинах тіла, включаючи обличчя, шию, руки, ноги та інтимні зони. Структурно папілома складається з розростання епідермісу або слизової оболонки, яке підтримується сполучнотканинною основою […]
Сідничний нерв — найдовший та найтовщий нерв в людському тілі, який відіграє ключову роль у забезпеченні рухової та чутливої функції нижніх кінцівок. Коли цей важливий нерв зазнає подразнення або компресії, виникає стан, відомий як запалення сідничного нерва. Це захворювання може спричинити значний дискомфорт та обмежити повсякденну активність людини. Що таке запалення сідничного нерва? Запалення сідничного […]
Що таке овуляція? Овуляція — це процес менструального циклу, коли дозріла яйцеклітина звільняється з яєчника та стає готовою до запліднення. Ця фаза є центральною у репродуктивній функції жінки, оскільки від неї залежить можливість завагітніти. Овуляція у жінок — природний фізіологічний стан, який починається у дівчат з настанням статевого дозрівання й триває до менопаузи. Коли відбувається […]
Що таке тепловий та сонячний удар? Тепловий удар — це стан, що виникає в результаті тривалого перегрівання організму. Він характеризується підвищенням температури тіла до небезпечного рівня, зазвичай понад 40°C. Це може статись через тривале перебування в умовах спеки, коли організм не може самостійно охолоджуватись. Сонячний удар — це специфічна форма теплового удару, що виникає через […]
Що таке подагра? Подагра являє собою хронічне захворювання, пов’язане з порушенням обміну речовин в організмі. Основною характеристикою цього стану є підвищений рівень сечової кислоти в крові, що медики називають гіперурикемією. Це призводить до утворення та відкладення кристалів сечової кислоти в суглобах і навколишніх тканинах, спричиняючи запальний процес та інтенсивний біль. Найчастіше ця патологія вражає суглоби […]