Лімфодренажний масаж — що це, навіщо він потрібен, як його роблять
21.07.2022Чи знали ви, що за допомогою масажу можна підтягнути загальний стан здоров’я? Мова, звичайно ж, про спеціальний лімфодренажний масаж. Як його роблять та якого ефекту можна досягти після постійних процедур читайте у нашому новому матеріалі.
Що таке лімфодренажний масаж
Лімфодренажний масаж — це методика апаратного (механічного) або мануального (ручного) впливу на організм, що впливає на рух лімфи по тілу. Такий вид масажу має не лише косметичний, а й оздоровчий ефект.
Ключовою особливістю є вплив масажиста на заздалегідь обрані ділянки тіла, а не просто розминка певних м’язів. Масажні рухи виконуються спеціалістом строго вздовж ліній лімфоструму, що сприяє активізації руху рідини в організмі.
Як працює лімфострум?
Лімфатична система є ідеальним природним механізмом, здатним знешкоджувати та видаляти продукти життєдіяльності й відходи організму, відкачуючи з нього зайву рідину. У процесі хронічних або гострих захворювань лімфотструм засмічується різними мікробами, вірусами та токсинами, а під час дієти сюди потрапляють залишки розпаду жирових клітин. Очищаючи організм, лімфатична система відкачує за добу близько 2-4 літрів відходів і міжклітинної рідини.
Однак з віком процеси в лімфострумі поступово сповільнюються, що призводить до порушення нормальної роботи. Збої також можуть бути викликані неправильним харчуванням, що призводить до припинення виведення рідини в потрібний час у потрібному обсязі.
Погана робота лімфатичної системи призводить до накопичення рідини в організмі, а лімфатичні вузли забиваються та перевантажуються продуктами розпаду й токсинами. Підсумком є порушення обмінних процесів і відчутний удар по імунітету — у такому випадку навіть незначне інфікування загрожує загостренням хронічних захворювань та розвитком гострих.
Уникнути такого сценарію можна лише шляхом налагодження роботи лімфатичної системи. А прокачування лімфи можна забезпечити відразу кількома способами цієї процедури.
Види лімфодренажного масажу
На сьогодні існує два основні різновиди такого масажу.
Ручний (мануальний) лімфодренажний масаж
Проводиться безпосередньо фахівцем за допомогою рук. Плавними ритмічними рухами масажист опрацьовує лімфатичні вузли та стимулює посилення лімфоструму. Щоб досягти максимального розслаблення, пацієнту можуть бути запропоновані на вибір ароматичні олії, які доброчинно впливають на емоційний стан у процесі масажу.
Апаратний або механічний лімфодренажний масаж
Схожа на звичну процедуру, проте виконується вона за допомогою спеціальної апаратури. В основу масажу закладено специфіку роботи електроімпульсів, що активує нервові закінчення та посилюючи лімфострум. Механічний спосіб масажу не лише позбавить лімфатичну систему від надлишків рідини, але й покращить мікроциркуляцію та простимулює роботу м’язів. В результаті прискорюється клітинний метаболізм, що призводить до підтягнутості тіла, краси шкіри, поліпшення самопочуття та імунітету. Основними видами механічного виду масажу є:
- LPG (ендермологічний чи вакуумно-роликовий).
- Гальванізація.
- Електроінонофорез.
- Пресотерапія.
- Дренаж на мікрострумах.
Зони масажу
Лімфодренажний масаж тіла включає процедури для наступних ділянок
Лімфодренажний масаж обличчя та шиї
Користь лімфодренажної процедури для шиї та обличчя полягає у придбанні чіткого контуру обличчя, а також позбавленні проблем другого підборіддя, прояві синців під очима, набряків і вікових змін.
У зоні проведення масажу знаходиться скупчення лімфатичних вузлів, які відповідають за виведення токсинів з організму та фільтрацію лімфатичної рідини всього організму. На регулярній основі дана техніка лімфодренажу дозволить покращити загальний стан шкіри та вирівняти її колір.
Лімфодренажний масаж грудної клітки
Нині однією з найпоширеніших естетичних проблем жінок є форма та зовнішній вигляд грудей. Особливо гостро це питання постає в період грудного вигодовування та материнства, коли жіноче тіло переживає суттєві зміни.
Правильно виконаний лімфодренажний масаж грудей при лактостазі сприятливо впливає на еластичність м’язового каркаса, допомагає боротися із втратою тонусу та віковими змінами, покращує стан шкіри, а також надає профілактику утворення пухлин.
Лімфодренажний масаж живота
Особливість лімфодренажної процедури живота полягає у використанні майстром винятково легких рухів кінчиків пальців. При правильному виконанні техніки масажу підвищується загальний рівень імунітету, прискорюється виведення токсинів з організму, покращується лімфовідтік, йдуть зайві кілограми та набряки, а також коригується форма фігури.
Лімфодренажний масаж спини
Якщо техніка лімфодренажу спини виконується правильно, то це дозволяє прискорити лімфострум, покращити загальне самопочуття, позбутися зайвої напруги та набряків, а також зменшити обсяг жирових відкладень.
Лімфодренажний масаж рук
Регулярне виконання лімфодренажу рук сприяє покращенню стану шкіри та зовнішнього вигляду, виведенню токсинів з організму, прискоренню лімфоструму, якнайшвидшому позбавленню набряків і небажаних жирових відкладень.
Техніка даного масажу дозволяє розв’язати проблему зниженого тонусу внутрішньої сторони рук, поширеної як серед жінок, так і чоловіків.
Лімфодренажний масаж ніг
Правильно виконана техніка лімфодренажу ніг допоможе покращити стан шкіри та зовнішній вигляд, підтягнути сідниці, скоригувати фігуру, позбутися судинних сіточок, відчуття тяжкості, набряків, варикозу та зайвої ваги.
Якщо особливо непокоїть проблема тяжкості в ногах, процес масажу може супроводжуватися використанням спеціалізованих гелів та кремів.
Техніка лімфодренажного масажу
Існує кілька технік лімфодренажного масажу:
- точкова (проекційна) — локальне опрацювання ділянок основних лімфатичних вузлів за допомогою мікрострумів і пресотерапії;
- глибока — вплив на м’язову тканину за допомогою рук;
- поверхнева — вплив на епідерміс легкими рухами кінчиків пальців із невеликим натисканням на тканини.
Ефект процедури
Ефективність лімфодренажного масажу полягає у розслабленні м’язів, що знаходяться навколо лімфатичних судин, а також збільшенні швидкості руху лімфи. Все це призводить до таких позитивних змін:
- Нормалізація настрою.
- Залишення втоми, поліпшення самопочуття.
- Зменшення варикозних розширень, зміцнення вен.
- Підтягування силуету, зменшення виразності целюліту.
- Загальне покращення стану шкіри.
- Зникнення чи зменшення помітності набряків
- Загальне зниження ваги.
Кому підходить такий вид масажу
Підходить чи ні той чи інший вид лімфодренажу вирішує спеціаліст під час консультації. В основному все відштовхується від наявних показань та протипоказань.
Показання
- слабкий імунітет;
- реабілітація після травм і відновлення після операції;
- лімфостаз;
- поганий психоемоційний стан;
- птоз (опущення) тканин обличчя;
- зниження еластичності шкіри;
- початкова стадія варикозного розширення вен;
- рубці та грубі розтяжки, отримані внаслідок травм;
- повільна регенерація шкіри;
- втрата тонусу, в’ялість шкіри;
- целюліт;
- набряки;
- зайва вага;
- уповільнення метаболізму.
Протипоказання
- Вагітність.
- Лімфаденопатія.
- Серцева та ниркова недостатність.
- Епілепсія.
- Тромбофлебіт у гострій стадії.
- Доброякісні пухлини, що збільшуються у розмірах.
- Шкірні захворювання на стадії загострення.
- Захворювання артерій ніг, що призводять до ішемії.
- Запущені стадії варикозного розширення вен.
- Онкологічні захворювання.
Відмінності та переваги перед іншими видами масажів
Багато хто порівнює лімфодренажний масаж із класичним і антицелюлітним, але це далеко не так. Так, лімфодренаж націлений на вузли та напрям струму рідини, тоді як антицелюлітний спрямований на “розбивання” жирових клітин, а класичний — розминання м’язів.
Що ж до переваг перед іншими видами масажу, то у лімфодренажу їх достатньо:
- різні зони дії;
- зміцнення імунітету;
- боротьба з варикозним розширенням вен;
- універсальність;
- безболісність.
Последние новости
Яєчники – це парні статеві залози, які є найважливішою частиною жіночої репродуктивної системи. Вони розташовані в порожнині малого таза з обох боків від матки та мають мигдалеподібну форму. Розмір кожного яєчника в нормі становить приблизно 3-5 см у довжину. Ці органи виконують дві життєво важливі функції: виробляють жіночі статеві гормони (естрогени та прогестерон) та яйцеклітини, […]
Наближення пологів — надзвичайно важливий період у житті вагітної жінки, сповнений хвилювань, очікувань та фізіологічних змін. Передвісники пологів — це унікальний комплекс сигналів, які організм надсилає напередодні народження дитини. Розуміння особливостей третього триместру вагітності допоможе майбутній мамі підготуватися до одного з найважливіших моментів у її житті. Що таке передвісники пологів? Передвісники пологів — це комплексні […]
Що таке бородавки? Бородавки — це доброякісні шкірні утворення, що розвиваються внаслідок присутності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, найчастіше на руках, ногах, обличчі та статевих органах. Мають різноманітні форми та розміри — від невеликих плоских до великих вузлуватих. Бородавки характеризуються шорсткою, бородавчастою поверхнею і зазвичай не викликають […]
Артеріальний тиск — це сила, з якою кров тисне на стінки артерій під час скорочення та розслаблення серця. Він є одним з основних показників стану серцево-судинної системи та здоров’я людини загалом.. Показники артеріального тиску Артеріальний тиск складається з двох основних показників — систолічного (максимальний тиск, який виникає під час скорочення серця) та діастолічного тиску (мінімальний […]
Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування. Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]