complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Чому лущиться шкіра на обличчі та що робити

01.06.2023

Сухість та лущення (десквамація) шкіри є однією з найпоширеніших косметичних проблем, з якими можуть зіткнутися власники будь-якого типу покриву протягом усього свого життя. Це може бути пов’язано з безліччю факторів, включаючи наявність характерних захворювань та неправильний догляд за шкірою. У цій статті ми розповімо про різновиди лущення покриву, що не варто робити за його наявності, можливі наслідки та патології, що викликають це неприємне явище.

Чому лущиться шкіра на обличчі

Згідно зі статистикою, 20% людей мають генетичну схильність до сухості та відлущування покриву внаслідок зменшеного надходження води та гліцерину з дерми в епідерміс, а також нестачі синтезу структурного білка філагрину. Крім спадкового фактора існують інші обставини зовнішнього та внутрішнього характеру, що сприяють лущенню шкіри.

Зовнішні фактори

  1. Тривале перебування у приміщеннях із сухим повітрям через роботу кондиціонерів або обігрівальних пристроїв.
  2. Неправильний вибір засобів догляду за покривом або надто агресивні формули косметичних продуктів.
  3. Ігнорування зволоження шкіри для всіх типів покриву та у будь-якому віці.
  4. Перепади температур – влітку відбувається зневоднення шкіри та існує високий ризик отримання сонячного опіку без захисту від ультрафіолету. Взимку сильний вітер та низькі температури призводять до порушення гідроліпідного бар’єра, що призводить до зневоднення покриву.
  5. Надмірна ексфоліація (глибоке очищення пілінгами, скрабами) чи недостатній догляд за шкірою після процедури очищення.
  6. Застосування декоративної косметики із сухими текстурами.

Внутрішні фактори

  1. Схильність до алергічних реакцій.
  2. Гіповітаміноз (дефіцит вітамінів і мінеральних речовин).
  3. Деякі хвороби, такі як патології шлунково-кишкового тракту (ШКТ) або ендокринної системи.

Якщо лущення покриву відбулося раптово на тлі стабільного догляду та режиму, рекомендуємо звернутися до лікаря-дерматолога для консультації та з’ясування причини зневоднення.

Ознаки лущення шкіри на обличчі

Насамперед лущення відбувається через брак зволоження покриву та скорочення натурального зволожувального фактора (скорочено NMF) — комплексу молекул та інших елементів міжклітинної рідини, відповідальних за зволоження та утримання вологи у шкірному покриві. Руйнування природного захисного ліпідного шару викликає трансепідермальну втрату вологи клітинами та інтенсивне зневоднення епідермісу.

Причин появи лущення досить багато: від спадкового сухого типу шкіри до гіповітамінозу. Через недостатнє зволоження покрив швидко втрачає пружність, силу та свіжість, знижується синтез натуральної гіалуронової кислоти та колагену, процес старіння клітин прискорюється.

Десквамація шкірного покриву найчастіше супроводжується низкою симптомів, що викликають дискомфорт:

  • зневоднені клітини не встигають відновлюватися, накопичуються шарами та відшаровуються від поверхні скальпа. Це призводить до появи білих лусочок, потовщення рогового шару епідермісу, виникнення ліній зневоднення, а також призводить до сірого відтінку шкіри обличчя;
  • зменшення захисних функцій, зниження рівня pH, покрив стає вразливішим до зовнішніх негативних впливів;
  • поява почуття стягнутості покриву, іноді сверблячки та подразнення;
  • підвищення чутливості епідермісу, часте виникнення на тлі лущення алергічних реакцій або загострення акне (при проблемному жирному типі шкіри);
  • втрата сухим і зневодненим покривом здатності сприймати активні компоненти доглядової косметики, зниження здатності клітин абсорбувати поживні речовини;
  • виникнення труднощів при рівномірному нанесенні макіяжу через сильне лущення — декоративна косметика поєднується з частинками відмерлих клітин, створюючи ефект маски.

Причини виникнення лущення у жінок і чоловіків

Окрім згаданих загальних причин лущення, існують також фактори, властиві виключно представникам чоловічої та жіночої статей, які безпосередньо впливають на зневоднення епідермісу.

Чому лущиться шкіра на обличчі у жінок

  1. Настання менопаузи (45 років і старше) — жіночий організм у цей період переживає безліч змін, однією з яких є втрата покривом природної здатності виробляти ліпіди (жири). Під час клімаксу шкіра жінки втрачає більш ніж половину кількості ліпідів (до 57%), що призводить до сухості, свербіння, відлущування та почуття стягнутості покриву.
  2. Неправильний догляд — агресивні формули на основі спирту, надмірне очищення, недостатнє зволоження чи загалом непридатні засоби для конкретного типу шкіри.
  3. Занадто часто використання мінеральної пудри (матуючи формули) — абсорбівні мінеральні частинки додатково висушують покрив.
  4. Часті неконтрольовані дієти та дисбаланс у харчуванні — це аспекти харчової поведінки, які можуть призвести до погіршення стану епідермісу зсередини.

Чому лущиться шкіра на обличчі у чоловіків

  1. Постійне гоління щетини — незалежно від щільності чоловічого епідермісу, через недостатній догляд і часте гоління покрив стає чутливим, проявляється лущення, свербіж, запалення та висипання (лезо бритви частково видаляє верхній шар клітин).
  2. Неправильний догляд за шкірою обличчя — навіть якщо чоловік нехтує щоденним і нічним доглядом, догляд перед та після гоління має бути обов’язковим елементом косметичного арсеналу.

Різновиди лущення шкіри

Крім різних причин виникнення лущення покриву також проявляється по-різному. Залежно від цього виділяють такі види лущення шкіри:

  • фізіологічне — це природний процес оновлення покриву, при якому старі клітини замінюються на нові. Таке лущення зазвичай не викликає дискомфорту та зустрічається у всіх людей;
  • сухе — відбувається через зниження рівня зволоження шкіри. Це може бути викликано неправильним доглядом, погодними умовами чи віковими змінами;
  • патологічне — пов’язане з різними захворюваннями покриву чи алергічними реакціями. Таке лущення може супроводжуватися свербежем, почервонінням і запаленням;
  • хімічне — результат використання косметичних засобів, що містять кислоти чи інші активні інгредієнти;
  • механічне — виникає у результаті травми покриву, наприклад, при інтенсивному чуханні чи неправильному догляді.

Що не можна робити при лущенні шкіри

Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, варто уникати таких дій:

  1. Не терти або чухати шкірний покрив, бо це може посилити подразнення та призвести до мікротріщин.
  2. Не використовувати агресивні косметичні засоби, що містять алкоголь, кислоти чи інші компоненти, що подразнюють.
  3. Не нехтувати зволоженням шкіри — важливо використовувати зволожувальні креми та маски, що підходять для вашого типу шкірного покриву.
  4. Не зловживати сонячною засмагою, оскільки ультрафіолет може спричинити додаткове подразнення та посилити лущення шкірного покриву.

Які можуть бути наслідки лущення шкіри?

При неправильному догляді за шкірним покривом, що лущиться, можливі наступні наслідки:

  • посилення сухості, подразнення та запалення шкіри;
  • утворення мікротріщин, ранок і підвищений ризик інфекції;
  • можливий розвиток хронічних дерматологічних захворювань, таких як атопічний дерматит або псоріаз;
  • погіршення зовнішнього вигляду шкірного покриву — поява почервоніння, пігментації, шрамів або нерівностей.

При яких захворюваннях спостерігається лущення шкіри

Лушпиння шкірного покриву може бути пов’язане з різними хворобами, проте найпоширенішими в медичній практиці є:

  1. Атопічний дерматит — хронічне запальне захворювання шкіри, що супроводжується сухістю, свербінням і лущенням.
  2. Псоріаз — хронічне захворювання, що характеризується появою запалених ділянок шкірного покриву, покритих сухими сріблястими лусочками.
  3. Себорейний дерматит — захворювання, що вражає шкіру в області з підвищеною активністю сальних залоз, проявляється жирністю покриву, свербінням і лущенням.
  4. Контактний дерматит — алергічна реакція на певну речовину, яка викликає подразнення та лущення шкіри.
  5. Грибкові інфекції — мікози, що вражають різні ділянки шкірного покриву і викликають свербіж, почервоніння та лущення.

Якщо у вас спостерігається лущення шкіри, наполегливо рекомендуємо звернутися до дерматолога чи косметолога для визначення причини та призначення відповідного лікування та догляду. Бережіть свій шкірний покрив і дотримуйтесь рекомендацій фахівців, щоб підтримувати його здоров’я та красу.

Що робити, щоб позбавитися постійного лущення шкіри обличчя?

Якщо ви зіткнулися з проблемою відлущування шкірного покриву, наступні рекомендації допоможуть вашій шкірі стати на шлях відновлення.

  • стежте за режимом пиття та вживайте щоденно рекомендовану кількість чистої води. Нестача рідини в організмі призводить до зневоднення тканин і лущення;
  • забезпечте відповідну вологість повітря: показник зволоження у приміщенні має бути не менше 60%;
  • надайте шкірі адекватний догляд, спрямований на: делікатне очищення, зволоження, пом’якшення, відновлення та захист шкірного покриву.

Косметичні засоби для домашнього догляду проти лущення шкіри

Розберімося з основними етапами косметичного догляду за сухим шкірним покривом, що відлущується, а також розглянемо можливі варіанти ефективних засобів для розв’язання даної проблеми.

Очищення

  • вмивайтеся та приймайте душ із використанням теплої води: гаряча вода руйнує природний гідроліпідний бар’єр шкіри та сприяє відлущуванню. Після вмивання акуратно промочуйте обличчя рушником, уникаючи рухів, що розтягують або труть;
  • під час процедури вибирайте м’які засоби для очищення з ніжними формулами, які миттєво пом’якшують та заспокоюють сухий чутливий шкірний покрив;
  • альтернативою для очищення шкіри може служити міцелярна вода, яка ретельно очищає шкірний покрив від забруднень без використання води, видаляє макіяж з області очей, зменшує почервоніння та почуття стягнутості, заспокоює та зволожує шкіру;
  • не частіше 1-2 разів на тиждень застосовуйте м’який пілінг для видалення ороговілих клітин шкірного покриву та активізації процесу регенерації.

Очищення є підготовчим етапом нанесення крему чи сироватки. Після очищення шкірного покриву обов’язково використовуйте зволожувальний або пом’якшувальний засіб, який запобігатиме почуттю стягнутості та повторному виникненню лущення.

Коригувальна терапія

  • сироватка — висококонцентрований косметичний продукт із вузькоспеціалізованою дією. Може застосовуватися як незалежний засіб догляду чи як підготовка шкіри до наступних процедур. Активні склади з потужними гідратуючими компонентами забезпечать довгострокове зволоження та запобігання лущенню шкірного покриву;
  • гель для обличчя та тіла — при виборі засобу приділіть увагу його здатності відновлювати природні захисні функції шкіри (чим ефективніше, тим краще). Заповнення гідроліпідного шару допоможе запобігти повторному зневодненню. Віддавайте перевагу живильним кремам на основі жирних кислот для сухого та чутливого шкірного покриву;
  • зволожувальний крем — повинен стати основним елементом вашого комплексу по догляду за шкірою обличчя. При виборі косметики враховуйте склад: формула вашого основного засобу повинна містити інтенсивні зволожувачі та компоненти, що гідратують.

Салонні процедури проти лущення шкіри

За порівняно нетривалий термін помітного результату можна досягти, пройшовши курс наступних естетичних косметологічних процедур:

  1. Біоревіталізація — ін’єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти у верхній шар шкірного покриву.
  2. Пілінг молочною кислотою — м’яке видалення ороговілих клітин поверхні, зволоження та відновлення тонусу шкіри.
  3. Мезотерапія — мікроін’єкції фармацевтичних препаратів, екстрактів рослин, вітамінів та інших інгредієнтів у підшкірно-жирову клітковину.

Крім цього, важливо не забувати про підтримку та збереження позитивних результатів після процедур салону, надаючи шкірному покриву адекватний догляд.

Последние новости

21.11.2024Запалення яєчника: що викликає та як його лікувати

Яєчники – це парні статеві залози, які є найважливішою частиною жіночої репродуктивної системи. Вони розташовані в порожнині малого таза з обох боків від матки та мають мигдалеподібну форму. Розмір кожного яєчника в нормі становить приблизно 3-5 см у довжину. Ці органи виконують дві життєво важливі функції: виробляють жіночі статеві гормони (естрогени та прогестерон) та яйцеклітини, […]

21.11.2024Передвісники пологів: що сигналізує про початок

Наближення пологів — надзвичайно важливий період у житті вагітної жінки, сповнений хвилювань, очікувань та фізіологічних змін. Передвісники пологів — це унікальний комплекс сигналів, які організм надсилає напередодні народження дитини. Розуміння особливостей третього триместру вагітності допоможе майбутній мамі підготуватися до одного з найважливіших моментів у її житті. Що таке передвісники пологів? Передвісники пологів — це комплексні […]

21.11.2024Бородавки на шкірі: чому вони з’являються?

Що таке бородавки? Бородавки — це доброякісні шкірні утворення, що розвиваються внаслідок присутності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, найчастіше на руках, ногах, обличчі та статевих органах. Мають різноманітні форми та розміри — від невеликих плоских до великих вузлуватих. Бородавки характеризуються шорсткою, бородавчастою поверхнею і зазвичай не викликають […]

21.11.2024Артеріальний тиск: норми та можливі відхилення

Артеріальний тиск — це сила, з якою кров тисне на стінки артерій під час скорочення та розслаблення серця. Він є одним з основних показників стану серцево-судинної системи та здоров’я людини загалом.. Показники артеріального тиску Артеріальний тиск складається з двох основних показників — систолічного (максимальний тиск, який виникає під час скорочення серця) та діастолічного тиску (мінімальний […]

01.11.2024Нетримання у жінок: причини, симптоми та лікування

Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування.  Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН