complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Трахеїт — що це, причини, симптоми, лікування

15.09.2023

Що таке трахеїт?

Трахеїт — це запальне захворювання трахеї, трубчастого органу, який з’єднує гортань із бронхами. Цей патологічний процес найчастіше спричинений інфекцією та супроводжується сильним кашлем, а також набряком слизової оболонки трахеї.

Види трахеїту

Існує два види цієї хвороби:

  1. Гострий: розвивається раптово і супроводжується яскраво вираженими симптомами. Викликається вірусами або бактеріями. Також може розвинутися внаслідок вдихання сухого чи холодного повітря.
  2. Хронічний: виникає внаслідок недолікованого гострого стану. Характеризується тривалим перебігом і періодичними загостреннями. До цієї форми схильні люди, які зловживають алкоголем, а також курці.

Основний шлях зараження — контакт з інфікованою людиною, а також вдихання дуже холодного повітря.

Причини трахеїту

До поширених причин виникнення цього захворювання належать:

  • респіраторні захворювання — грип, застуда;
  • бактеріальні інфекції — Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae;
  • вплив подразнювальних чинників — куріння, забруднене повітря, алергени;
  • знижений імунітет;
  • часті переохолодження.

Для запобігання розвитку запалення необхідно стежити за своїм здоров’ям, уникати провокаційних чинників.

Симптоми трахеїту

Захворювання супроводжується такими симптомами:

  • сильний кашель під час вдиху та сміху;
  • наявність мокротиння;
  • біль у горлі та грудях;
  • хрипкий і низький голос;
  • прискорене дихання;
  • підвищена температура тіла;
  • загальна слабкість.

За наявності цих симптомів необхідно звернутися до лікаря. Тільки своєчасна терапія не дасть змоги гострому стану перейти в хронічний.

Діагностика трахеїту

Діагностикою цього захворювання займається отоларинголог. Під час обстеження пацієнта лікар використовує ларингоскоп — для огляду слизової трахеї та виявлення патологічних змін. Також прослуховується грудна клітка і легені на наявність хрипів. Додатково пацієнту призначається загальний аналіз крові та аналіз мазка мокротиння для виявлення збудників інфекції.

Лікування трахеїту

Лікування трахеїту залежить від виду і причини його виникнення. Для усунення патології лікар призначає відповідну терапію, яка містить в собі прийом таких препаратів:

  • противірусні;
  • муколітичні;
  • антибіотики;
  • жарознижувальні.

Також хворому призначається рясне пиття та інгаляції. Під час терапії пацієнту необхідно відмовитися від куріння, вживання алкоголю. Харчування має бути збалансованим, висококалорійним, багатим на вітаміни та мікроелементи. Неухильне дотримання рекомендацій лікаря допоможе швидше й ефективніше впоратися з цим неприємним захворюванням.

Профілактика трахеїту

Для запобігання розвитку цієї недуги рекомендується:

  1. Уникати контакту з хворими на респіраторні інфекції.
  2. Підтримувати здоров’я імунної системи.
  3. Уникати вдихання дуже холодного і сухого повітря.
  4. Займатися спортом, загартовуватися.
  5. Правильно харчуватися, вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід.

Пам’ятайте, що захворюванню набагато легше запобігти, ніж лікувати його. А за наявності ознак інфекції варто якомога швидше звернутися до лікаря — для призначення лікування та запобігання розвитку ускладнень.

Последние новости

05.06.2025Гіпотонія: що це таке, основні симптоми та методи лікування

Гіпотонія – це медичний стан, коли артеріальний тиск опускається нижче нормальних показників. Що таке гіпотонія з медичної точки зору? Це патологічний стан серцево-судинної системи, який може мати як тимчасовий, так і хронічний характер. Низький тиск вважається патологічним, коли діастолічний становить – нижче 60 мм рт. ст., систолічний – нижче 90 мм рт. ст. У медичній […]

05.06.2025Як позбутися кашлю?

Кашель — один з найпоширеніших симптомів, з яким стикаються люди різного віку. Розуміння природи виникнення цього стану і правильний підхід до його лікування допоможуть швидко впоратися з проблемою і повернути комфорт у повсякденне життя.  Причини та види кашлю Це захисний рефлекс організму, спрямований на очищення дихальних шляхів від подразників, мокротиння або сторонніх частинок. Його типи […]

21.05.2025Коліт: симптоми, причини та сучасні методи лікування

Що таке коліт кишечника? Що таке коліт? Це запальне захворювання товстої кишки, яке може мати різну етіологію та патогенез. По суті, він являє собою запалення слизової оболонки товстого кишківника, яке може мати як гострий, так і хронічний характер. Залежно від причини коліту виникнення та характеру патологічного процесу розрізняють кілька видів даного захворювання. Захворювання може вражати […]

09.05.2025Інсульт: причини, симптоми та перша допомога

Що таке інсульт? Це порушення кровопостачання мозку. Він розвивається через закупорку або розрив судини, що призводить до пошкодження тканин мозку. Це серйозний неврологічний стан, що вимагає негайного медичного втручання. Важливо знати, як розпізнати інсульт, щоб вчасно виявити симптоми і надати першу допомогу. У цій статті ми розповімо, що таке інсульт, які причини його виникнення, способи […]

02.05.2025Рефлюкс-езофагіт

Що таке рефлюкс-езофагіт? Рефлюкс-езофагіт — запальне ураження слизової оболонки стравоходу. Є одним із проявів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). ГЕРХ — це хронічна рецидивуюча патологія, за якої відбувається закидання шлункового або дуоденального вмісту в стравохід. Це призводить до пошкодження дистального відділу стравоходу з розвитком у ньому запальних і дистрофічних змін. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – це стан, […]