complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Трахеїт — що це, причини, симптоми, лікування

15.09.2023

Що таке трахеїт?

Трахеїт — це запальне захворювання трахеї, трубчастого органу, який з’єднує гортань із бронхами. Цей патологічний процес найчастіше спричинений інфекцією та супроводжується сильним кашлем, а також набряком слизової оболонки трахеї.

Види трахеїту

Існує два види цієї хвороби:

 1. Гострий: розвивається раптово і супроводжується яскраво вираженими симптомами. Викликається вірусами або бактеріями. Також може розвинутися внаслідок вдихання сухого чи холодного повітря.
 2. Хронічний: виникає внаслідок недолікованого гострого стану. Характеризується тривалим перебігом і періодичними загостреннями. До цієї форми схильні люди, які зловживають алкоголем, а також курці.

Основний шлях зараження — контакт з інфікованою людиною, а також вдихання дуже холодного повітря.

Причини трахеїту

До поширених причин виникнення цього захворювання належать:

 • респіраторні захворювання — грип, застуда;
 • бактеріальні інфекції — Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae;
 • вплив подразнювальних чинників — куріння, забруднене повітря, алергени;
 • знижений імунітет;
 • часті переохолодження.

Для запобігання розвитку запалення необхідно стежити за своїм здоров’ям, уникати провокаційних чинників.

Симптоми трахеїту

Захворювання супроводжується такими симптомами:

 • сильний кашель під час вдиху та сміху;
 • наявність мокротиння;
 • біль у горлі та грудях;
 • хрипкий і низький голос;
 • прискорене дихання;
 • підвищена температура тіла;
 • загальна слабкість.

За наявності цих симптомів необхідно звернутися до лікаря. Тільки своєчасна терапія не дасть змоги гострому стану перейти в хронічний.

Діагностика трахеїту

Діагностикою цього захворювання займається отоларинголог. Під час обстеження пацієнта лікар використовує ларингоскоп — для огляду слизової трахеї та виявлення патологічних змін. Також прослуховується грудна клітка і легені на наявність хрипів. Додатково пацієнту призначається загальний аналіз крові та аналіз мазка мокротиння для виявлення збудників інфекції.

Лікування трахеїту

Лікування трахеїту залежить від виду і причини його виникнення. Для усунення патології лікар призначає відповідну терапію, яка містить в собі прийом таких препаратів:

 • противірусні;
 • муколітичні;
 • антибіотики;
 • жарознижувальні.

Також хворому призначається рясне пиття та інгаляції. Під час терапії пацієнту необхідно відмовитися від куріння, вживання алкоголю. Харчування має бути збалансованим, висококалорійним, багатим на вітаміни та мікроелементи. Неухильне дотримання рекомендацій лікаря допоможе швидше й ефективніше впоратися з цим неприємним захворюванням.

Профілактика трахеїту

Для запобігання розвитку цієї недуги рекомендується:

 1. Уникати контакту з хворими на респіраторні інфекції.
 2. Підтримувати здоров’я імунної системи.
 3. Уникати вдихання дуже холодного і сухого повітря.
 4. Займатися спортом, загартовуватися.
 5. Правильно харчуватися, вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід.

Пам’ятайте, що захворюванню набагато легше запобігти, ніж лікувати його. А за наявності ознак інфекції варто якомога швидше звернутися до лікаря — для призначення лікування та запобігання розвитку ускладнень.

Последние новости

04.06.2024Що таке міокардит: причини, симптоми, лікування

Що таке міокардит? Міокардит (за МКХ 10) — це запальне захворювання серцевого м’яза (міокарда). При цьому в м’язових волокнах серця розвивається запальний процес, який може порушувати нормальну роботу серця. Запалення міокарда призводить до порушення скоротливої здатності серцевого м’яза і може спричинити цілу низку симптомів — від легкої задишки і серцебиття до вираженої серцевої недостатності у […]

04.06.2024Інфекційні захворювання — що це, види, симптоми, лікування

Що таке інфекційні захворювання? Інфекційні захворювання, також відомі як трансмісивні хвороби, являють собою патологічні стани, викликані патогенними мікроорганізмами, такими як бактерії, віруси, грибки або паразити. Ці захворювання можуть передаватися від одного організму до іншого різними шляхами. Види інфекційних захворювань Цю групу хвороб можна класифікувати за різними критеріями, включаючи: Лікування зазвичай проводиться за допомогою антибіотиків, вибір […]

04.06.2024Аденоміоз: що це, причини, симптоми, лікування

Що таке аденоміоз? Аденоміоз — це гінекологічне захворювання, за якого клітини ендометрія (внутрішнього шару матки) вростають у м’язовий шар матки (міометрій). Це призводить до утворення вогнищ ендометріальної тканини всередині стінки матки, що з часом може спричинити цілу низку проблем. Тривалий час захворювання може ніяк не проявлятися, тому жінки часто не звертаються до лікаря до появи […]

03.06.2024Контурна пластика губ: що слід знати перед процедурою

Що таке контурна пластика губ? Контурна пластика або біоревіталізація — це косметична процедура, під час якої в губи вводяться спеціальні ін’єкційні препарати на основі гіалуронової кислоти. Це дає змогу змінити форму та об’єм, зробити їх більш пухкими та привабливими.  Цю процедуру не слід ототожнювати з біоревіталізацією, оскільки це дві різні процедури. Біоревіталізація — це маніпуляція, […]

07.05.2024Остеоартрит — що це, причини, симптоми, лікування

Що таке остеоартрит? Остеоартрит, також відомий як остеоартроз або дегенеративне захворювання суглобів — хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується поступовим руйнуванням хряща в суглобах. Хрящ — це гладка тканина, що покриває кінці кісток у суглобах і сприяє їхньому плавному руху. За остеоартриту хрящ стоншується і з часом повністю стирається, що призводить до тертя кісток одна об […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН