Ваш отзыв отправлен

Трахеїт — що це, причини, симптоми, лікування

15.09.2023

Що таке трахеїт?

Трахеїт — це запальне захворювання трахеї, трубчастого органу, який з’єднує гортань із бронхами. Цей патологічний процес найчастіше спричинений інфекцією та супроводжується сильним кашлем, а також набряком слизової оболонки трахеї.

Види трахеїту

Існує два види цієї хвороби:

 1. Гострий: розвивається раптово і супроводжується яскраво вираженими симптомами. Викликається вірусами або бактеріями. Також може розвинутися внаслідок вдихання сухого чи холодного повітря.
 2. Хронічний: виникає внаслідок недолікованого гострого стану. Характеризується тривалим перебігом і періодичними загостреннями. До цієї форми схильні люди, які зловживають алкоголем, а також курці.

Основний шлях зараження — контакт з інфікованою людиною, а також вдихання дуже холодного повітря.

Причини трахеїту

До поширених причин виникнення цього захворювання належать:

 • респіраторні захворювання — грип, застуда;
 • бактеріальні інфекції — Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae;
 • вплив подразнювальних чинників — куріння, забруднене повітря, алергени;
 • знижений імунітет;
 • часті переохолодження.

Для запобігання розвитку запалення необхідно стежити за своїм здоров’ям, уникати провокаційних чинників.

Симптоми трахеїту

Захворювання супроводжується такими симптомами:

 • сильний кашель під час вдиху та сміху;
 • наявність мокротиння;
 • біль у горлі та грудях;
 • хрипкий і низький голос;
 • прискорене дихання;
 • підвищена температура тіла;
 • загальна слабкість.

За наявності цих симптомів необхідно звернутися до лікаря. Тільки своєчасна терапія не дасть змоги гострому стану перейти в хронічний.

Діагностика трахеїту

Діагностикою цього захворювання займається отоларинголог. Під час обстеження пацієнта лікар використовує ларингоскоп — для огляду слизової трахеї та виявлення патологічних змін. Також прослуховується грудна клітка і легені на наявність хрипів. Додатково пацієнту призначається загальний аналіз крові та аналіз мазка мокротиння для виявлення збудників інфекції.

Лікування трахеїту

Лікування трахеїту залежить від виду і причини його виникнення. Для усунення патології лікар призначає відповідну терапію, яка містить в собі прийом таких препаратів:

 • противірусні;
 • муколітичні;
 • антибіотики;
 • жарознижувальні.

Також хворому призначається рясне пиття та інгаляції. Під час терапії пацієнту необхідно відмовитися від куріння, вживання алкоголю. Харчування має бути збалансованим, висококалорійним, багатим на вітаміни та мікроелементи. Неухильне дотримання рекомендацій лікаря допоможе швидше й ефективніше впоратися з цим неприємним захворюванням.

Профілактика трахеїту

Для запобігання розвитку цієї недуги рекомендується:

 1. Уникати контакту з хворими на респіраторні інфекції.
 2. Підтримувати здоров’я імунної системи.
 3. Уникати вдихання дуже холодного і сухого повітря.
 4. Займатися спортом, загартовуватися.
 5. Правильно харчуватися, вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід.

Пам’ятайте, що захворюванню набагато легше запобігти, ніж лікувати його. А за наявності ознак інфекції варто якомога швидше звернутися до лікаря — для призначення лікування та запобігання розвитку ускладнень.

Последние новости

22.11.2023Акромегалія: причини, симптоми, лікування

Ендокринні захворювання — це серйозна проблема, яка потребує кваліфікованого лікування. У цьому матеріалі розповідаємо, якими симптомами характеризується така хвороба як акромегалія, методи її діагностики та лікування.  Що таке акромегалія? Акромегалія або гігантизм (5A60.0 за МКХ-11) — це рідкісна, але серйозна ендокринна хвороба, яка характеризується надлишковим виділенням ростового гормону після завершення періоду росту в підлітковому віці. […]

22.11.2023Гонорея — що це, причини, симптоми, лікування

Це захворювання належить до одних із найпоширеніших недуг, які передаються статевим шляхом. Тільки своєчасна діагностика і правильне лікування допоможуть побороти хворобу. Докладніше про симптоми, причини та методи терапії розповімо в цьому матеріалі. Що таке гонорея? Гонорея (в народі популярні назви трипер або перелой) — це венеричне захворювання, що викликається бактерією Neisseria gonorrhoeae, також відомою як […]

21.11.2023Даруємо безкоштовне УЗД!

Сьогодні стартує наша нова акція!З 21.11. по 21.12. при укладанні декларації з сімейним лікарем у нашому новому філіалі в Аркадії, ви отримаєте чудовий бонус – безкоштовне ультразвукове дослідження на вибір:⠀– УЗД органів черевної порожнини– УЗД нирок– УЗД сечового міхура– УЗД молочних залоз– УЗД малого тазу для жінок– УЗД передміхурової залози для чоловіків– УЗД щитовидної залози⠀Це […]

23.10.2023Біопсія — що це таке і як її роблять?

Процедура біопсії дає змогу лікарям ухвалювати обґрунтовані рішення про лікування, покращуючи прогнози для пацієнтів. У цій статті ми розповімо як її проводять, які бувають її типи, скільки часу займає процедура, що можна виявити за її допомогою та які можуть бути наслідки. Що таке біопсія? Діагностична процедура являє собою медичну маніпуляцію, яка дає змогу лікарям отримати […]

23.10.2023Безпліддя — що це, причини, симптоми, діагностика

Нездатність пари в дітородному віці зачати дитину є серйозною медичною проблемою, але з сучасними методами діагностики та лікування шанси на успішне подолання цього стану значно зростають. Важливо пам’ятати, що кожен випадок унікальний, і підхід до лікування має бути індивідуалізованим. Якщо у вас виникли підозри, зверніться до лікаря для консультації та подальшого обстеження. Що таке безпліддя? […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН