complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Гонорея — що це, причини, симптоми, лікування

25.06.2024

Це захворювання належить до одних із найпоширеніших недуг, які передаються статевим шляхом. Тільки своєчасна діагностика і правильне лікування допоможуть побороти хворобу. Докладніше про симптоми, причини та методи терапії розповімо в цьому матеріалі.

Що таке гонорея?

Гонорея (в народі популярні назви трипер або перелой) — це венеричне захворювання, що викликається бактерією Neisseria gonorrhoeae, також відомою як гонокок. Передається шляхом статевого акту та може вражати органи сечостатевої системи як у чоловіків, так і в жінок.

Ця хвороба впливає на слизові оболонки органів сечостатевої системи. Бактерія, що викликає недугу, може вражати уретру, шийку матки, пряму кишку, очі та горло.

Види гонореї

Існує кілька видів патології. Основні її форми включають уретрит, цервіцит, аноректальні та фарингітальні прояви.

Також перебіг хвороби можна розділити на гостру та хронічну форми.

  1. Гостра форма — з моменту зараження минуло не більше 2 місяців. Симптоми яскраво виражені.
  2. Хронічна — симптоми патології присутні понад 2 місяці поспіль. 

Симптоми гонореї

Інкубаційний період становить 3-4 дні. По закінченню цього терміну у пацієнта спостерігаються перші ознаки патології.

Симптоматика патології у жінок і чоловіків значно різниться. Так, пацієнти-чоловіки часто скаржаться на печіння під час сечовипускання, гнійне виділення з уретри, а також набряклість яєчок. Своєю чергою клінічна картина для жінок може бути менш вираженою, але спостерігаються біль під час сечовипускання, зміни у виділеннях із піхви та біль внизу живота.

Гостра стадія може тривати до 2 місяців. За відсутності лікування вона переходить у хронічну фазу.

Причини гонореї

Головна причина виникнення патології — статевий контакт з інфікованою людиною. Також можлива передача збудника хвороби від матері до новонародженого під час пологів.

Бактерія гонокок дуже чутлива. Вона гине під впливом тепла 50-55°C і антисептиків, при висиханні біологічного матеріалу чи під впливом сонячних променів.

Як передається гонорея

Інфекція передається від хворої людини до здорової трьома шляхами:

  • незахищений секс;
  • під час пологів від матері до дитини;
  • переливання крові інфікованої людини.

Хвороба не передається через поцілунки, обійми, а також тактильно через використання спільних побутових предметів.

Діагностика гонореї

Займатися самодіагностикою та самолікуванням не варто, оскільки це може тільки погіршити ситуацію. Для обстеження необхідно звернутися до медичного фахівця: уролога для чоловіків, гінеколога для жінок. 

Діагностика гонореї (1A70 за МКХ-11) включає лабораторні дослідження — аналіз сечі та мазків з уражених ділянок. Також дієвим методом діагностики є полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР), що дає змогу виявити в досліджуваному зразку ДНК збудника хвороби.

Лікування гонореї

Терапію призначає лікар відповідно до наявної клінічної картини. Найчастіше лікування складається з прийняття антибіотиків. Важливо пройти повний курс, щоб побороти хворобу. Стійкість гонокока до антибіотиків сьогодні стала серйозною проблемою, тому важливо дотримуватися рекомендацій лікаря. 

Профілактика гонореї

Використання презервативів під час статевого акту значно знижує ризик зараження інфекцією. Цього правила особливо потрібно дотримуватися під час першого контакту з новим партнером. Також важливо регулярно проходити медичне обстеження, особливо після нових сексуальних контактів.

Реабілітація після гонореї

Через тиждень після завершення курсу лікування проводиться провокація гоновакциною. Це робиться, щоб визначити наявність або відсутність в організмі збудника.

Після успішного одужання важливо стежити за своїм здоров’ям і регулярно відвідувати лікаря для своєчасної діагностики та лікування недуги.

Последние новости

05.06.2025Гіпотонія: що це таке, основні симптоми та методи лікування

Гіпотонія – це медичний стан, коли артеріальний тиск опускається нижче нормальних показників. Що таке гіпотонія з медичної точки зору? Це патологічний стан серцево-судинної системи, який може мати як тимчасовий, так і хронічний характер. Низький тиск вважається патологічним, коли діастолічний становить – нижче 60 мм рт. ст., систолічний – нижче 90 мм рт. ст. У медичній […]

05.06.2025Як позбутися кашлю?

Кашель — один з найпоширеніших симптомів, з яким стикаються люди різного віку. Розуміння природи виникнення цього стану і правильний підхід до його лікування допоможуть швидко впоратися з проблемою і повернути комфорт у повсякденне життя.  Причини та види кашлю Це захисний рефлекс організму, спрямований на очищення дихальних шляхів від подразників, мокротиння або сторонніх частинок. Його типи […]

21.05.2025Коліт: симптоми, причини та сучасні методи лікування

Що таке коліт кишечника? Що таке коліт? Це запальне захворювання товстої кишки, яке може мати різну етіологію та патогенез. По суті, він являє собою запалення слизової оболонки товстого кишківника, яке може мати як гострий, так і хронічний характер. Залежно від причини коліту виникнення та характеру патологічного процесу розрізняють кілька видів даного захворювання. Захворювання може вражати […]

09.05.2025Інсульт: причини, симптоми та перша допомога

Що таке інсульт? Це порушення кровопостачання мозку. Він розвивається через закупорку або розрив судини, що призводить до пошкодження тканин мозку. Це серйозний неврологічний стан, що вимагає негайного медичного втручання. Важливо знати, як розпізнати інсульт, щоб вчасно виявити симптоми і надати першу допомогу. У цій статті ми розповімо, що таке інсульт, які причини його виникнення, способи […]

02.05.2025Рефлюкс-езофагіт

Що таке рефлюкс-езофагіт? Рефлюкс-езофагіт — запальне ураження слизової оболонки стравоходу. Є одним із проявів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). ГЕРХ — це хронічна рецидивуюча патологія, за якої відбувається закидання шлункового або дуоденального вмісту в стравохід. Це призводить до пошкодження дистального відділу стравоходу з розвитком у ньому запальних і дистрофічних змін. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – це стан, […]