Сірчана пробка – що це таке та як її позбутися
25.06.2024
Вушні пробки є найпоширенішою проблемою серед дітей та тих, хто чистить вуха неправильно. Чим небезпечні сірчані пробки у вухах і як відбуваються процедури їх видалення, поговоримо у цьому матеріалі.
Що таке сірчана пробка?
Сірчана пробка у вусі (код H61.2 по МКХ-10) є накопиченням секрету сірчаних залоз понад норми, що призводить до перекриття слухового проходу. Видалити сірчані пробки власноруч неможливо, тому єдиний правильний вихід — звернутися за допомогою до лікаря отоларинголога.
Причини утворення сірчаної пробки
Факторами, що сприяють появі сірчаної пробки, є:
- Неправильна гігієна. Ватні палички не рекомендуються через збільшення утворення сірки та її проштовхування вглиб вушної раковини.
- Спадкова схильність. Передача збільшеного утворення сірки та більш в’язкого складу секрету може відбуватися генетично.
- Постійне застосування зовнішніх засобів, що запихають сірку вглиб вушної раковини (навушники або слуховий апарат).
- Професійна діяльність. Робота в пильних кімнатах, а також в умовах низьких та високих температур, збільшує шанси на появу сірчаної пробки.
- Літній вік. Більш в’язкий стан вушного секрету пов’язаний зі змінами фізіологічних процесів в організмі.
Види вушних пробок
Залежно від консистенції скупчення сірки вушні пробки поділяються на:
- сухі та щільні— тверді утворення з темним відтінком (довго перебувають у слуховому проході);
- м’які — утворені зовсім недавно.
Симптоми утворення сірчаної пробки
До найпоширеніших симптомів появи сірчаної пробки відносяться:
- порушення координації, запаморочення, головний біль;
- погіршення гостроти слуху;
- відчуття болю через здавлювання пробкою барабанної перетинки;
- шум у вухах, регулярний дзвін, відчуття закладеності.
Діагностика
Діагностичним методом визначення розташування та наявності сірчаної пробки є отоскопія. Консистенція пробки вивчається з допомогою зонда та, відштовхуючись від цих знань, лікар отоларинголог визначає спосіб її видалення.

Як відбувається видалення сірчаної пробки?
Очищення слухового проходу від вушної пробки здебільшого проходить такими способами:
- Вимиванням сірчаної пробки. Слуховий канал промивається антисептичними препаратами.
- Застосуванням розчинників вушної сірки. Розчинення сірчаних пробок відбувається внаслідок застосування крапель-церуменолітиків.
- Вакуум-аспірацією сірчаних пробок. У видаленні субстанції, що залежалася, бере участь прилад аспіратор, що виштовхує пробку шляхом високого тиску.
Профілактика
Профілактичні методи боротьби з вушною сіркою включає правильну гігієну вуха, головним правилом якого є видалення секрету виключно з поверхні вушної раковини та навколо отвору слухового проходу. Попередити підвищену секрецію сірки можна контролюючи рівень холестерину в крові, а також займаючись лікуванням дерматитів, екземи та інших запальних захворювань.
Последние новости
Що таке біологічна терапія? Біологічна терапія — це метод лікування, який полягає у застосуванні лікарських засобів, створених із використанням живих організмів або їхніх компонентів. На відміну від традиційних медикаментів, які здебільшого мають хімічне походження, біологічні препарати розробляються з урахуванням механізмів розвитку хвороби на клітинному рівні, тому впливають на конкретні ланки патологічного процесу. Для кого ця […]
Дуоденіт є одним із поширених захворювань травної системи, яке часто супроводжується іншими патологіями шлунково-кишкового тракту. Згідно з дослідженнями, близько 15-20% населення планети страждає від різних форм запалення дванадцятипалої кишки. Своєчасне виявлення цієї патології та правильно підібране лікування дуоденіту дозволяють уникнути серйозних ускладнень та покращити якість життя пацієнта. Що таке дуоденіт? Дуоденіт — це запальний процес, […]
Сьогодні пацієнтів з діагнозом гастрит можна зустріти значно частіше, ніж протягом останніх 5 років. Виною тому сучасний спосіб життя і темпи урбанізації, що дало змогу «омолодити» середній вік хвороби до 18-35 років. Ба більше, останнім часом захворювання стало серйозно прогресувати навіть у дітей віком від 8 до 13 років. Розберімося, що таке гастрит, який він […]
Панічні атаки – це раптові епізоди сильного страху, які можуть виникнути навіть без очевидної причини. Вони супроводжуються фізичними та емоційними симптомами та впливають на якість життя людини. У цій статті ми розглянемо основні причини виникнення панічних атак, та як їм запобігти. Що таке панічна атака? Панічна атака є нападом інтенсивного страху, дискомфорту, що супроводжується сильними […]
Підвищений рівень холестерину є поширеною причиною серцево-судинних захворювань. В сьогоднішньому матеріалі розповімо про фактори ризику, на які ознаки високого холестерину необхідно звернути увагу, та розберемо, що яку роль виконує холестерин в людському організмі. Що таке холестерин? Холестерин є органічною речовиною, яка належить до групи ліпідів. Це – життєво необхідний компонент для нормального функціонування організму. Холестерин […]