Трахеїт — що це, причини, симптоми, лікування
15.09.2023Що таке трахеїт?
Трахеїт — це запальне захворювання трахеї, трубчастого органу, який з’єднує гортань із бронхами. Цей патологічний процес найчастіше спричинений інфекцією та супроводжується сильним кашлем, а також набряком слизової оболонки трахеї.
Види трахеїту
Існує два види цієї хвороби:
- Гострий: розвивається раптово і супроводжується яскраво вираженими симптомами. Викликається вірусами або бактеріями. Також може розвинутися внаслідок вдихання сухого чи холодного повітря.
- Хронічний: виникає внаслідок недолікованого гострого стану. Характеризується тривалим перебігом і періодичними загостреннями. До цієї форми схильні люди, які зловживають алкоголем, а також курці.
Основний шлях зараження — контакт з інфікованою людиною, а також вдихання дуже холодного повітря.
Причини трахеїту
До поширених причин виникнення цього захворювання належать:
- респіраторні захворювання — грип, застуда;
- бактеріальні інфекції — Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae;
- вплив подразнювальних чинників — куріння, забруднене повітря, алергени;
- знижений імунітет;
- часті переохолодження.
Для запобігання розвитку запалення необхідно стежити за своїм здоров’ям, уникати провокаційних чинників.
Симптоми трахеїту
Захворювання супроводжується такими симптомами:
- сильний кашель під час вдиху та сміху;
- наявність мокротиння;
- біль у горлі та грудях;
- хрипкий і низький голос;
- прискорене дихання;
- підвищена температура тіла;
- загальна слабкість.
За наявності цих симптомів необхідно звернутися до лікаря. Тільки своєчасна терапія не дасть змоги гострому стану перейти в хронічний.
Діагностика трахеїту
Діагностикою цього захворювання займається отоларинголог. Під час обстеження пацієнта лікар використовує ларингоскоп — для огляду слизової трахеї та виявлення патологічних змін. Також прослуховується грудна клітка і легені на наявність хрипів. Додатково пацієнту призначається загальний аналіз крові та аналіз мазка мокротиння для виявлення збудників інфекції.
Лікування трахеїту
Лікування трахеїту залежить від виду і причини його виникнення. Для усунення патології лікар призначає відповідну терапію, яка містить в собі прийом таких препаратів:
- противірусні;
- муколітичні;
- антибіотики;
- жарознижувальні.
Також хворому призначається рясне пиття та інгаляції. Під час терапії пацієнту необхідно відмовитися від куріння, вживання алкоголю. Харчування має бути збалансованим, висококалорійним, багатим на вітаміни та мікроелементи. Неухильне дотримання рекомендацій лікаря допоможе швидше й ефективніше впоратися з цим неприємним захворюванням.
Профілактика трахеїту
Для запобігання розвитку цієї недуги рекомендується:
- Уникати контакту з хворими на респіраторні інфекції.
- Підтримувати здоров’я імунної системи.
- Уникати вдихання дуже холодного і сухого повітря.
- Займатися спортом, загартовуватися.
- Правильно харчуватися, вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід.
Пам’ятайте, що захворюванню набагато легше запобігти, ніж лікувати його. А за наявності ознак інфекції варто якомога швидше звернутися до лікаря — для призначення лікування та запобігання розвитку ускладнень.
Последние новости
Яєчники – це парні статеві залози, які є найважливішою частиною жіночої репродуктивної системи. Вони розташовані в порожнині малого таза з обох боків від матки та мають мигдалеподібну форму. Розмір кожного яєчника в нормі становить приблизно 3-5 см у довжину. Ці органи виконують дві життєво важливі функції: виробляють жіночі статеві гормони (естрогени та прогестерон) та яйцеклітини, […]
Наближення пологів — надзвичайно важливий період у житті вагітної жінки, сповнений хвилювань, очікувань та фізіологічних змін. Передвісники пологів — це унікальний комплекс сигналів, які організм надсилає напередодні народження дитини. Розуміння особливостей третього триместру вагітності допоможе майбутній мамі підготуватися до одного з найважливіших моментів у її житті. Що таке передвісники пологів? Передвісники пологів — це комплексні […]
Що таке бородавки? Бородавки — це доброякісні шкірні утворення, що розвиваються внаслідок присутності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, найчастіше на руках, ногах, обличчі та статевих органах. Мають різноманітні форми та розміри — від невеликих плоских до великих вузлуватих. Бородавки характеризуються шорсткою, бородавчастою поверхнею і зазвичай не викликають […]
Артеріальний тиск — це сила, з якою кров тисне на стінки артерій під час скорочення та розслаблення серця. Він є одним з основних показників стану серцево-судинної системи та здоров’я людини загалом.. Показники артеріального тиску Артеріальний тиск складається з двох основних показників — систолічного (максимальний тиск, який виникає під час скорочення серця) та діастолічного тиску (мінімальний […]
Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування. Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]