complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

УЗД серця – все про метод діагностики

24.05.2022

Ультразвукове дослідження (УЗД) серця вважається одним із найбільш інформативних та одночасно безпечних методів діагностики анатомії серцевого м’яза. Що може показати УЗД серця та коли потрібна консультація кардіолога?

Переваги та особливості проведення процедури

До переваг і відмінних рис процедури УЗД серця можна віднести:

  1. Відсутність неприємних відчуттів, болю та дискомфорту.
  2. Нешкідливість процедури. Можна проводити в будь-якому віці — навіть немовлятам і під час вагітності.
  3. Надійність та інформативність результатів. У процесі дослідження можна виявити патології ще на ранніх стадіях.
  4. Недовгу тривалість процедури. За часом дослідження загалом займає від 15 до 20 хвилин.

Як робиться УЗД серця

За допомогою ультразвукового дослідження лікар-кардіолог вивчить усі структури серця для виявлення можливих патологій. Процедура проводиться згідно зі спеціальним протоколом УЗД.

Щоб зробити УЗД серця, пацієнту необхідно звільнити верхню частину тулуба від одягу та прикрас. Проведення процедури відбувається у положенні лежачи. Лікар-сонолог, який є спеціалістом з УЗД, вкладає пацієнта на спину, а в деяких випадках – на бік.

На грудну клітину пацієнта наноситься спеціальний гель, який забезпечує кращу прохідність електронних імпульсів. В області грудей розташовуються спеціальні датчики, а в області серця лікар кілька разів проводить ультразвуковим датчиком. У результаті поглинання та відбивання ультразвукових хвиль на спеціальний монітор передаються зображення серця та навколишніх судин, а також кровотоку. На УЗД серця спрямовують у разі стенокардії, фіброзу (розростання) аорти або підозри на наявність вад.

Для дослідження серцевої активності знадобиться ехокардіографія (ЕКГ). Дослідження найчастіше проводиться у положенні спокою сидячи або лежачи. На тіло пацієнта накладаються електроди, причому місця під ними заздалегідь змащуються спеціальним гелем. Електрична активність серця записується у вигляді кривої, за якою лікар робить висновок та розшифровку результатів. Ехокардіографія може бути трансторакальною (ЕхоКГ) та двокамерною (B-режим), а також проводитися у випадку інфаркту міокарда, аортального та мітрального стенозів.

Записатися на консультацію та зробити УЗД серця в Одесі на сучасному обладнанні та без тривалих черг можна у приватній клініці “Complimed”.

Що показує УЗД серця

Ультразвукове дослідження допомагає виявити будь-які зміни у нормальному стані серця. Зокрема, йдеться про:

  • змертвілі ділянки серця (інфаркт);
  • ураження м’язового шару (міокардит);
  • відхилення у роботі серцевого м’яза (у т. ч. незначні);
  • наявність рідини у навколосерцевій сумці;
  • тромби та інші новоутворення;
  • вроджені та набуті пороки;
  • патології клапанів;
  • стоншення стінок.

Підсумок досліджень полягає або у призначенні лікарем при необхідності лікування, або у повідомленні про нормальну роботу серця без виявлених відхилень у його роботі.

Що не можна робити перед УЗД серця

Жодної особливої ​​підготовки до ультразвукового дослідження немає, проте для отримання більш об’єктивного результату слід дотримуватися деяких обмежень. Так, пацієнту необхідно обмежити на кілька днів важкі фізичні навантаження, тимчасово припинити прийом заспокійливих і збуджувальних серцеву активність засобів.

Чи можна їсти перед УЗД серця? Приймати їжу бажано за 3-4 години до обстеження. Також важливо не переїдати перед обстеженням, бо це збільшить навантаження на організм і неминуче позначиться на результатах процедури.

Чи можна пити каву перед УЗД серця? Не варто вживати каву та кофеїновмісні напої безпосередньо перед проведенням обстеження. Те саме стосується міцного чаю та шоколаду.

Як часто можна робити УЗД серця

Обмежень у проведенні ультразвукового дослідження серця немає. Якщо параметри УЗД серця у нормі, проходити таке дослідження досить щорічно. У разі наявності гіпертонії та інших хронічних патологій серця й судин обстеження доведеться проходити частіше.

Проходити дослідження бажано під час вагітності. У разі посиніння носогубного трикутника, відмови від годування груддю та швидкої втоми УЗД призначається дітям на першому році життя. Якщо схильність до серцевих хвороб існує на генетичному рівні, процедура ультразвукового дослідження також є обов’язковою.

Скільки дійсне УЗД серця

Ультразвукове дослідження є тим типом обстеження, термін придатності якого не перевищує 6 місяців. У випадку ехокардіографії дійсність одержаних результатів становить 1 місяць (у разі наявності докладного опису).

Последние новости

07.05.2024Остеоартрит — що це, причини, симптоми, лікування

Що таке остеоартрит? Остеоартрит, також відомий як остеоартроз або дегенеративне захворювання суглобів — хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується поступовим руйнуванням хряща в суглобах. Хрящ — це гладка тканина, що покриває кінці кісток у суглобах і сприяє їхньому плавному руху. За остеоартриту хрящ стоншується і з часом повністю стирається, що призводить до тертя кісток одна об […]

07.05.2024Цистит: що це, причини, симптоми, лікування

Що таке цистит? Цистит — це запальне захворювання сечового міхура, яке характеризується хворобливими відчуттями під час сечовипускання, прискореним позивом до сечовипускання та іншими симптомами. Це одне з найпоширеніших урологічних захворювань, яке може вражати людей різного віку та статі. Запалення може зачіпати не тільки слизову оболонку сечового міхура, а й усю його структуру, призводячи до дискомфорту […]

07.05.2024Що таке фарингомікоз: причини, симптоми, лікування

Фарингомікоз є серйозним медичним захворюванням, яке належить до грибкової інфекції глотки. Тут ми детально розглянемо клінічні прояви цього захворювання, його причини, можливі ускладнення та варіанти лікування. Що таке фарингомікоз? Фарингомікоз — це медичний термін, що використовується для опису грибкових інфекцій, які вражають глотку — частину горла, розташовану за ротом і носовою порожниною. Зазвичай це захворювання […]

07.05.2024Що таке тиреотоксикоз — причини, симптоми, лікування

Тиреотоксикоз, або гіпертиреоз, це стан, за якого щитоподібна залоза виробляє надмірну кількість тиреоїдних гормонів, що призводить до прискорення метаболічних процесів в організмі. Це захворювання може суттєво вплинути на різні органи та системи, спричиняючи низку серйозних симптомів та ускладнень. Що таке тиреотоксикоз? Тиреотоксикоз щитоподібної залози — це клінічний стан, спричинений надлишком тиреоїдних гормонів у крові. Це […]

17.04.2024УЗД серця + консультація лікарки-кардіолога за вигідною ціною

Відчуваєте біль, чи інші тривожні симптоми проблем із серцем? Потурбуйтесь про себе сьогодні – запишіться на консультацію за вигідною ціною! В період з 15 квітня по 15 травня, при проходженні УЗД серця, ви отримаєте можливість одразу проконсультуватись з лікарем-кардіологом Чернишовою Наталією Володимирівною безкоштовно! Вартість консультації та УЗД серця буде коштувати 750 грн, замість 1350 грн. […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН