complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Медогляди для водіїв – які бувають, як проходити

25.06.2024

Проходження медичного огляду для водія транспортного засобу або прийнятті на роботу на цю посаду є обов’язковим пунктом для робочої діяльності. Медогляд для водіїв допомагає переконатися у можливостях тієї чи іншої людини безпечно керувати певним автотранспортом.

У цьому матеріалі ми докладно розберемо, як часто необхідно проходити медогляд водіям, які водії повинні проходити передрейсовий медогляд і хто має право проводити передрейсовий медогляд водіїв.

Різновиди медичних оглядів для водіїв

У період виконання своїх обов’язків медичні огляди для водіїв можуть бути:

  1. Попередніми.
  2. Періодичними.
  3. Позачерговими.
  4. Щозмінними передрейсовими.
  5. Щозмінними післярейсовими.

Варто зазначити, що порядок проходження кожного медогляду водіями та правила їх проведення чітко регулюється відповідним положенням Міністерства охорони здоров’я України №65/80 від 31 січня 2013 року.

Періодичний та попередній медичний огляд для водіїв

Для того, щоб отримати права на управління будь-яким засобом пересування, кожній людині необхідне проходження попереднього медичного огляду. Також такий вид медогляду є обов’язковим для автолюбителів зі стажем, тому що необхідно підтвердити можливості людини керувати транспортним засобом безпечно. Періодичність даного медичного огляду залежить від віку та становить:

  • від 76 років і старше – щорічно;
  • 56-75 років – раз на три роки;
  • до 55 років – раз на десять років.

Періодичний медогляд водіїв на підприємстві передбачає проходження спеціальної медичної комісії, яка підтвердить придатність кандидата безпечно керувати автотранспортом. Такий медичний огляд супроводжується:

  • загальними обстеженнями лікарями-фахівцями медкомісії;
  • лабораторними та функціональними дослідженнями;
  • додатковими індивідуальними обстеженнями (за потреби).

Водночас причинами для непроходження обстежуваним як попереднього, так і періодичного медичних оглядів є:

  • наявність будь-яких гострих захворювань чи загострення хронічного неінфекційного захворювання;
  • наявність інфекційних захворювань у період зараженості;
  • знаходження у стані будь-якого сп’яніння (наркотичного, алкогольного тощо), а також приймання лікарських препаратів, що призводять до зниження швидкості реакції та уваги.

Відповідно до вищезазначеного положення МОЗ України, оплатити проходження обох медичних оглядів зобов’язується замовник (тобто роботодавець). Варто зауважити, що для проходження обстежень пацієнт має отримати спеціальний напрямок на відповідний медичний огляд.

Позачерговий огляд водіїв

Проходження позачергового медичного огляду має відбуватися у медзакладі спеціальною медкомісією. Під час обстеження враховуються дані щодо перебування на психіатричному обліку за місцем проживання та результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду. Якщо все гаразд, людина отримує на руки медичну довідку про готовність керувати певним транспортним засобом.

Причиною для проходження позачергового медичного огляду може стати:

  • направлення посадової особи або власника, який відповідає за обслуговування транспортного засобу перевізника;
  • інформація від лікаря, яка свідчить про погіршення здоров’я пацієнта, що може вплинути на безпеку керування засобом пересування;
  • вимогу або рішення Державтоінспекції, якщо на це є підстави.

Варто зазначити, що відмова від проходження позачергового медичного огляду загрожує недопущенням людини до керування автотранспортом відповідної категорії.

Щозмінні післярейсові та передрейсові медичні огляди для водіїв

Проведення передрейсового медогляду водіїв автотранспорту має відбуватися безпосередньо перед виїздом в рейс. Якщо ознаки хвороби проявилися протягом зміни, то для таких людей обов’язково проходження післярейсового медогляду.

Щозмінні передрейсові та післярейсові медогляди обов’язкові для водіїв автобусів, легкових та великовантажних автомобілів. Вони мають відбуватися в окремому приміщенні в індивідуальному порядку без присутності сторонніх осіб. Результати обстежень мають бути внесені до журналу передрейсового та післярейсового медогляду водіїв. Наявність дорожнього листа зобов’язує медпрацівника, який проводив огляд, робити в ньому записи про стан здоров’я людини, що обстежується.

Комплексна клініка Complimed має спеціальну ліцензію на проведення щозмінних медичних передрейсових оглядів. Це означає, що в нашому медзакладі можна провести якісне обстеження в максимально короткі терміни для зручності пацієнтів.

Последние новости

27.03.2025Біологічна терапія — нова методика лікування важких форм системних захворювань

Що таке біологічна терапія? Біологічна терапія — це метод лікування, який полягає у застосуванні лікарських засобів, створених із використанням живих організмів або їхніх компонентів. На відміну від традиційних медикаментів, які здебільшого мають хімічне походження, біологічні препарати розробляються з урахуванням механізмів розвитку хвороби на клітинному рівні, тому впливають на конкретні ланки патологічного процесу. Для кого ця […]

27.03.2025Дуоденіт: що це, причини, симптоми та лікування

Дуоденіт є одним із поширених захворювань травної системи, яке часто супроводжується іншими патологіями шлунково-кишкового тракту. Згідно з дослідженнями, близько 15-20% населення планети страждає від різних форм запалення дванадцятипалої кишки. Своєчасне виявлення цієї патології та правильно підібране лікування дуоденіту дозволяють уникнути серйозних ускладнень та покращити якість життя пацієнта. Що таке дуоденіт? Дуоденіт — це запальний процес, […]

Гастрит. Гастроэнтерология в Complimed
11.03.2025Гастрит — що це, причини, симптоми та лікування

Сьогодні пацієнтів з діагнозом гастрит можна зустріти значно частіше, ніж протягом останніх 5 років. Виною тому сучасний спосіб життя і темпи урбанізації, що дало змогу «омолодити» середній вік хвороби до 18-35 років. Ба більше, останнім часом захворювання стало серйозно прогресувати навіть у дітей віком від 8 до 13 років. Розберімося, що таке гастрит, який він […]

24.01.2025Панічні атаки: причини, симптоми та ефективне лікування

Панічні атаки – це раптові епізоди сильного страху, які можуть виникнути навіть без очевидної причини. Вони супроводжуються фізичними та емоційними симптомами та впливають на якість життя людини. У цій статті ми розглянемо основні причини виникнення панічних атак, та як їм запобігти. Що таке панічна атака? Панічна атака є нападом інтенсивного страху, дискомфорту, що супроводжується сильними […]

23.01.2025Високий холестерин: головні причини та як цьому запобігти

Підвищений рівень холестерину є поширеною причиною серцево-судинних захворювань. В сьогоднішньому матеріалі розповімо про фактори ризику, на які ознаки високого холестерину необхідно звернути увагу, та розберемо, що яку роль виконує холестерин в людському організмі. Що таке холестерин? Холестерин є органічною речовиною, яка належить до групи ліпідів. Це – життєво необхідний компонент для нормального функціонування організму. Холестерин […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН