complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Медогляди для водіїв – які бувають, як проходити

25.06.2024

Проходження медичного огляду для водія транспортного засобу або прийнятті на роботу на цю посаду є обов’язковим пунктом для робочої діяльності. Медогляд для водіїв допомагає переконатися у можливостях тієї чи іншої людини безпечно керувати певним автотранспортом.

У цьому матеріалі ми докладно розберемо, як часто необхідно проходити медогляд водіям, які водії повинні проходити передрейсовий медогляд і хто має право проводити передрейсовий медогляд водіїв.

Різновиди медичних оглядів для водіїв

У період виконання своїх обов’язків медичні огляди для водіїв можуть бути:

  1. Попередніми.
  2. Періодичними.
  3. Позачерговими.
  4. Щозмінними передрейсовими.
  5. Щозмінними післярейсовими.

Варто зазначити, що порядок проходження кожного медогляду водіями та правила їх проведення чітко регулюється відповідним положенням Міністерства охорони здоров’я України №65/80 від 31 січня 2013 року.

Періодичний та попередній медичний огляд для водіїв

Для того, щоб отримати права на управління будь-яким засобом пересування, кожній людині необхідне проходження попереднього медичного огляду. Також такий вид медогляду є обов’язковим для автолюбителів зі стажем, тому що необхідно підтвердити можливості людини керувати транспортним засобом безпечно. Періодичність даного медичного огляду залежить від віку та становить:

  • від 76 років і старше – щорічно;
  • 56-75 років – раз на три роки;
  • до 55 років – раз на десять років.

Періодичний медогляд водіїв на підприємстві передбачає проходження спеціальної медичної комісії, яка підтвердить придатність кандидата безпечно керувати автотранспортом. Такий медичний огляд супроводжується:

  • загальними обстеженнями лікарями-фахівцями медкомісії;
  • лабораторними та функціональними дослідженнями;
  • додатковими індивідуальними обстеженнями (за потреби).

Водночас причинами для непроходження обстежуваним як попереднього, так і періодичного медичних оглядів є:

  • наявність будь-яких гострих захворювань чи загострення хронічного неінфекційного захворювання;
  • наявність інфекційних захворювань у період зараженості;
  • знаходження у стані будь-якого сп’яніння (наркотичного, алкогольного тощо), а також приймання лікарських препаратів, що призводять до зниження швидкості реакції та уваги.

Відповідно до вищезазначеного положення МОЗ України, оплатити проходження обох медичних оглядів зобов’язується замовник (тобто роботодавець). Варто зауважити, що для проходження обстежень пацієнт має отримати спеціальний напрямок на відповідний медичний огляд.

Позачерговий огляд водіїв

Проходження позачергового медичного огляду має відбуватися у медзакладі спеціальною медкомісією. Під час обстеження враховуються дані щодо перебування на психіатричному обліку за місцем проживання та результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду. Якщо все гаразд, людина отримує на руки медичну довідку про готовність керувати певним транспортним засобом.

Причиною для проходження позачергового медичного огляду може стати:

  • направлення посадової особи або власника, який відповідає за обслуговування транспортного засобу перевізника;
  • інформація від лікаря, яка свідчить про погіршення здоров’я пацієнта, що може вплинути на безпеку керування засобом пересування;
  • вимогу або рішення Державтоінспекції, якщо на це є підстави.

Варто зазначити, що відмова від проходження позачергового медичного огляду загрожує недопущенням людини до керування автотранспортом відповідної категорії.

Щозмінні післярейсові та передрейсові медичні огляди для водіїв

Проведення передрейсового медогляду водіїв автотранспорту має відбуватися безпосередньо перед виїздом в рейс. Якщо ознаки хвороби проявилися протягом зміни, то для таких людей обов’язково проходження післярейсового медогляду.

Щозмінні передрейсові та післярейсові медогляди обов’язкові для водіїв автобусів, легкових та великовантажних автомобілів. Вони мають відбуватися в окремому приміщенні в індивідуальному порядку без присутності сторонніх осіб. Результати обстежень мають бути внесені до журналу передрейсового та післярейсового медогляду водіїв. Наявність дорожнього листа зобов’язує медпрацівника, який проводив огляд, робити в ньому записи про стан здоров’я людини, що обстежується.

Комплексна клініка Complimed має спеціальну ліцензію на проведення щозмінних медичних передрейсових оглядів. Це означає, що в нашому медзакладі можна провести якісне обстеження в максимально короткі терміни для зручності пацієнтів.

Последние новости

21.11.2024Запалення яєчника: що викликає та як його лікувати

Яєчники – це парні статеві залози, які є найважливішою частиною жіночої репродуктивної системи. Вони розташовані в порожнині малого таза з обох боків від матки та мають мигдалеподібну форму. Розмір кожного яєчника в нормі становить приблизно 3-5 см у довжину. Ці органи виконують дві життєво важливі функції: виробляють жіночі статеві гормони (естрогени та прогестерон) та яйцеклітини, […]

21.11.2024Передвісники пологів: що сигналізує про початок

Наближення пологів — надзвичайно важливий період у житті вагітної жінки, сповнений хвилювань, очікувань та фізіологічних змін. Передвісники пологів — це унікальний комплекс сигналів, які організм надсилає напередодні народження дитини. Розуміння особливостей третього триместру вагітності допоможе майбутній мамі підготуватися до одного з найважливіших моментів у її житті. Що таке передвісники пологів? Передвісники пологів — це комплексні […]

21.11.2024Бородавки на шкірі: чому вони з’являються?

Що таке бородавки? Бородавки — це доброякісні шкірні утворення, що розвиваються внаслідок присутності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, найчастіше на руках, ногах, обличчі та статевих органах. Мають різноманітні форми та розміри — від невеликих плоских до великих вузлуватих. Бородавки характеризуються шорсткою, бородавчастою поверхнею і зазвичай не викликають […]

21.11.2024Артеріальний тиск: норми та можливі відхилення

Артеріальний тиск — це сила, з якою кров тисне на стінки артерій під час скорочення та розслаблення серця. Він є одним з основних показників стану серцево-судинної системи та здоров’я людини загалом.. Показники артеріального тиску Артеріальний тиск складається з двох основних показників — систолічного (максимальний тиск, який виникає під час скорочення серця) та діастолічного тиску (мінімальний […]

01.11.2024Нетримання у жінок: причини, симптоми та лікування

Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування.  Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН