complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

УЗД серця – все про метод діагностики

25.06.2024

Ультразвукове дослідження (УЗД) серця вважається одним із найбільш інформативних та одночасно безпечних методів діагностики анатомії серцевого м’яза. Що може показати УЗД серця та коли потрібна консультація кардіолога?

Переваги та особливості проведення процедури

До переваг і відмінних рис процедури УЗД серця можна віднести:

  1. Відсутність неприємних відчуттів, болю та дискомфорту.
  2. Нешкідливість процедури. Можна проводити в будь-якому віці — навіть немовлятам і під час вагітності.
  3. Надійність та інформативність результатів. У процесі дослідження можна виявити патології ще на ранніх стадіях.
  4. Недовгу тривалість процедури. За часом дослідження загалом займає від 15 до 20 хвилин.

Як робиться УЗД серця

За допомогою ультразвукового дослідження лікар-кардіолог вивчить усі структури серця для виявлення можливих патологій. Процедура проводиться згідно зі спеціальним протоколом УЗД.

Щоб зробити УЗД серця, пацієнту необхідно звільнити верхню частину тулуба від одягу та прикрас. Проведення процедури відбувається у положенні лежачи. Лікар-сонолог, який є спеціалістом з УЗД, вкладає пацієнта на спину, а в деяких випадках – на бік.

На грудну клітину пацієнта наноситься спеціальний гель, який забезпечує кращу прохідність електронних імпульсів. В області грудей розташовуються спеціальні датчики, а в області серця лікар кілька разів проводить ультразвуковим датчиком. У результаті поглинання та відбивання ультразвукових хвиль на спеціальний монітор передаються зображення серця та навколишніх судин, а також кровотоку. На УЗД серця спрямовують у разі стенокардії, фіброзу (розростання) аорти або підозри на наявність вад.

Для дослідження серцевої активності знадобиться ехокардіографія (ЕКГ). Дослідження найчастіше проводиться у положенні спокою сидячи або лежачи. На тіло пацієнта накладаються електроди, причому місця під ними заздалегідь змащуються спеціальним гелем. Електрична активність серця записується у вигляді кривої, за якою лікар робить висновок та розшифровку результатів. Ехокардіографія може бути трансторакальною (ЕхоКГ) та двокамерною (B-режим), а також проводитися у випадку інфаркту міокарда, аортального та мітрального стенозів.

Записатися на консультацію та зробити УЗД серця в Одесі на сучасному обладнанні та без тривалих черг можна у приватній клініці “Complimed”.

Що показує УЗД серця

Ультразвукове дослідження допомагає виявити будь-які зміни у нормальному стані серця. Зокрема, йдеться про:

  • змертвілі ділянки серця (інфаркт);
  • ураження м’язового шару (міокардит);
  • відхилення у роботі серцевого м’яза (у т. ч. незначні);
  • наявність рідини у навколосерцевій сумці;
  • тромби та інші новоутворення;
  • вроджені та набуті пороки;
  • патології клапанів;
  • стоншення стінок.

Підсумок досліджень полягає або у призначенні лікарем при необхідності лікування, або у повідомленні про нормальну роботу серця без виявлених відхилень у його роботі.

Що не можна робити перед УЗД серця

Жодної особливої ​​підготовки до ультразвукового дослідження немає, проте для отримання більш об’єктивного результату слід дотримуватися деяких обмежень. Так, пацієнту необхідно обмежити на кілька днів важкі фізичні навантаження, тимчасово припинити прийом заспокійливих і збуджувальних серцеву активність засобів.

Чи можна їсти перед УЗД серця? Приймати їжу бажано за 3-4 години до обстеження. Також важливо не переїдати перед обстеженням, бо це збільшить навантаження на організм і неминуче позначиться на результатах процедури.

Чи можна пити каву перед УЗД серця? Не варто вживати каву та кофеїновмісні напої безпосередньо перед проведенням обстеження. Те саме стосується міцного чаю та шоколаду.

Як часто можна робити УЗД серця

Обмежень у проведенні ультразвукового дослідження серця немає. Якщо параметри УЗД серця у нормі, проходити таке дослідження досить щорічно. У разі наявності гіпертонії та інших хронічних патологій серця й судин обстеження доведеться проходити частіше.

Проходити дослідження бажано під час вагітності. У разі посиніння носогубного трикутника, відмови від годування груддю та швидкої втоми УЗД призначається дітям на першому році життя. Якщо схильність до серцевих хвороб існує на генетичному рівні, процедура ультразвукового дослідження також є обов’язковою.

Скільки дійсне УЗД серця

Ультразвукове дослідження є тим типом обстеження, термін придатності якого не перевищує 6 місяців. У випадку ехокардіографії дійсність одержаних результатів становить 1 місяць (у разі наявності докладного опису).

Последние новости

05.06.2025Гіпотонія: що це таке, основні симптоми та методи лікування

Гіпотонія – це медичний стан, коли артеріальний тиск опускається нижче нормальних показників. Що таке гіпотонія з медичної точки зору? Це патологічний стан серцево-судинної системи, який може мати як тимчасовий, так і хронічний характер. Низький тиск вважається патологічним, коли діастолічний становить – нижче 60 мм рт. ст., систолічний – нижче 90 мм рт. ст. У медичній […]

05.06.2025Як позбутися кашлю?

Кашель — один з найпоширеніших симптомів, з яким стикаються люди різного віку. Розуміння природи виникнення цього стану і правильний підхід до його лікування допоможуть швидко впоратися з проблемою і повернути комфорт у повсякденне життя.  Причини та види кашлю Це захисний рефлекс організму, спрямований на очищення дихальних шляхів від подразників, мокротиння або сторонніх частинок. Його типи […]

21.05.2025Коліт: симптоми, причини та сучасні методи лікування

Що таке коліт кишечника? Що таке коліт? Це запальне захворювання товстої кишки, яке може мати різну етіологію та патогенез. По суті, він являє собою запалення слизової оболонки товстого кишківника, яке може мати як гострий, так і хронічний характер. Залежно від причини коліту виникнення та характеру патологічного процесу розрізняють кілька видів даного захворювання. Захворювання може вражати […]

09.05.2025Інсульт: причини, симптоми та перша допомога

Що таке інсульт? Це порушення кровопостачання мозку. Він розвивається через закупорку або розрив судини, що призводить до пошкодження тканин мозку. Це серйозний неврологічний стан, що вимагає негайного медичного втручання. Важливо знати, як розпізнати інсульт, щоб вчасно виявити симптоми і надати першу допомогу. У цій статті ми розповімо, що таке інсульт, які причини його виникнення, способи […]

02.05.2025Рефлюкс-езофагіт

Що таке рефлюкс-езофагіт? Рефлюкс-езофагіт — запальне ураження слизової оболонки стравоходу. Є одним із проявів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). ГЕРХ — це хронічна рецидивуюча патологія, за якої відбувається закидання шлункового або дуоденального вмісту в стравохід. Це призводить до пошкодження дистального відділу стравоходу з розвитком у ньому запальних і дистрофічних змін. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – це стан, […]