complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Грижа — причини, симптоми, лікування

25.06.2024

Грижа — досить поширене захворювання, що становить небезпеку для здоров’я і життя людини. За наявності патології хворий відчуває дискомфорт, біль та інші неприємні симптоми. У цій статті ми розглянемо причини виникнення грижі, її різновиди, симптоми, а також методи лікування цього стану.

Що таке грижа?

Грижа — це захворювання, за якого внутрішні органи чи тканини зміщуються від свого природного положення та видавлюються через слабкі місця в м’язах або сполучних тканинах організму людини. Поширені місця локалізації патології — живіт, пах, черевна порожнина, спина.

Хвороба виникає на тлі надмірних навантажень у непідготовленої до цього людини. Через перенапруження у внутрішніх органах відбувається їхнє зміщення та виштовхування через інші частини тіла.

Види гриж

Грижі можуть виникати в найрізноманітніших місцях на тілі людини. Найпоширеніші такі типи:

  • пахова грижа;
  • пупкова грижа;
  • грижа стравоходу;
  • стегнова грижа;
  • діафрагмальна;
  • міжхребцева грижа.

Захворювання може мати вроджений або набутий характер. Про першу говорять, коли вона присутня в людини з народження. Це розцінюється як вроджена недуга. Набута — недуга, яка розвинулася на тлі провокаційних чинників.

Симптоми грижі

Симптоми патології можуть варіюватися залежно від її виду та місця розташування. Найчастіше клінічна картина має такий вигляд:

  • випинання або кулясте утворення під шкірою;
  • болі та дискомфорт, що посилюються під час фізичної активності;
  • відчуття тяжкості чи натягу в ураженій ділянці;
  • зміни в частоті дефекації або сечовипускання;
  • підвищення температури на ураженій ділянці, її почервоніння.

Також захворювання може супроводжуватися нудотою і блювотою, втратою апетиту, діастазом черевних м’язів.

Чим небезпечна грижа?

Це захворювання небезпечне тим, що воно несе пряму загрозу життю людини. У разі виникнення випинання необхідно якомога швидше звернутися по медичну допомогу.

При патології внутрішні органи стискаються, приходять у неприродне положення. У результаті порушується кровообіг, у тканини не надходять поживні речовини. При грижі живота також може спостерігатися запальний процес. Якщо не лікувати захворювання, людина ризикує померти.  

Цього можна уникнути, вчасно звернувшись до фахівця для діагностики та призначення терапії.

Що не можна робити при грижі?

Якщо ви запідозрили у себе це захворювання або у вас його вже діагностували, у жодному разі не можна робити такого:

  1. Ігнорувати симптоми хвороби.
  2. Виконувати інтенсивні фізичні вправи — випади, скручування, глибокі присідання.
  3. Підіймати важке.
  4. Бігати, стрибати.
  5. Кататися на лижах і ковзанах.
  6. Переохолоджуватися.

І, звичайно ж, у жодному разі не можна займатися самолікуванням. Зверніться по кваліфіковану медичну допомогу. У нашій клініці приймають лікарі з багаторічним досвідом роботи, які проведуть діагностику і призначать грамотне лікування.

Причини грижі

Факторами, що провокують розвиток недуги, виступають:

  • підвищений тиск внутрішньочеревної порожнини через зайву вагу, вагітність чи інтенсивні фізичні навантаження;
  • слабкість м’язів і сполучних тканин;
  • підйом важких предметів;
  • пошкодження внаслідок травм або хірургічних втручань;
  • потуги у жінки під час пологів;
  • часті закрепи.

Також патологія може проявитися внаслідок спадкової схильності, переохолодження, різкої втрати чи набору ваги, малорухливого способу життя.

Діагностика грижі

Діагностикою цієї патології займається хірург. Під час постановки діагнозу можуть використовуватися різні методи, включно з візуальним оглядом, ультразвуковим дослідженням, рентгеном і комп’ютерною томографією.

Найчастіше встановити наявність захворювання можна під час першого візиту пацієнта до лікаря. У процесі діагностики лікар спирається на результати огляду, скарги пацієнта. Також хворому можуть бути призначені додаткові методи обстеження — аналіз сечі та крові, електрокардіограма, УЗД ураженої ділянки.

Після встановлення діагнозу лікар призначає відповідне лікування.

Методи лікування грижі

Для усунення патології лікарі вдаються до консервативного та оперативного лікування. Розглянемо кожен із методів детальніше.

Консервативне лікування

У деяких випадках пацієнту може бути рекомендовано консервативне лікування. Лікар вдається до мануального виправлення патологічного випинання. Також хворому можуть бути призначені протизапальні та знеболювальні препарати.

Варто зазначити, що консервативна терапія часто не призводить до необхідного результату, внаслідок чого відбуваються рецидиви. Медикаментозне лікування лише знімає симптоми, але не усуває причину. Тому більшості пацієнтів призначається оперативне втручання.

Хірургічне лікування

Операція — ефективний метод усунення недуги. Хірургічне втручання спрямоване на усунення дефектів м’язової стінки та відновлення анатомії розташування внутрішніх органів.

Під час операції хірург повертає видавлені органи чи тканини на свої місця та зміцнює слабкі ділянки. Часто маніпуляцію виконують за допомогою ендоскопа, тому на тілі пацієнта не залишаються некрасиві шрами.

Реабілітація після операції

Реабілітація — важливий етап у лікуванні недуги. Тому після хірургічного втручання пацієнтам слід неухильно дотримуватися рекомендацій лікаря. Протягом 3 днів після операції пацієнт перебуває під постійним контролем лікаря.

Повне відновлення займає період до 1 місяця. У цей час пацієнту потрібно уникати сильної фізичної активності, статевих контактів, а також відвідування басейнів, лазень і саун.

Зрештою варто додати, що грижа — це серйозний стан, який потребує негайної діагностики та лікування. Раннє виявлення симптомів, своєчасне відвідування лікаря і грамотне лікування допоможуть запобігти розвитку небажаних ускладнень.

Последние новости

21.11.2024Запалення яєчника: що викликає та як його лікувати

Яєчники – це парні статеві залози, які є найважливішою частиною жіночої репродуктивної системи. Вони розташовані в порожнині малого таза з обох боків від матки та мають мигдалеподібну форму. Розмір кожного яєчника в нормі становить приблизно 3-5 см у довжину. Ці органи виконують дві життєво важливі функції: виробляють жіночі статеві гормони (естрогени та прогестерон) та яйцеклітини, […]

21.11.2024Передвісники пологів: що сигналізує про початок

Наближення пологів — надзвичайно важливий період у житті вагітної жінки, сповнений хвилювань, очікувань та фізіологічних змін. Передвісники пологів — це унікальний комплекс сигналів, які організм надсилає напередодні народження дитини. Розуміння особливостей третього триместру вагітності допоможе майбутній мамі підготуватися до одного з найважливіших моментів у її житті. Що таке передвісники пологів? Передвісники пологів — це комплексні […]

21.11.2024Бородавки на шкірі: чому вони з’являються?

Що таке бородавки? Бородавки — це доброякісні шкірні утворення, що розвиваються внаслідок присутності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, найчастіше на руках, ногах, обличчі та статевих органах. Мають різноманітні форми та розміри — від невеликих плоских до великих вузлуватих. Бородавки характеризуються шорсткою, бородавчастою поверхнею і зазвичай не викликають […]

21.11.2024Артеріальний тиск: норми та можливі відхилення

Артеріальний тиск — це сила, з якою кров тисне на стінки артерій під час скорочення та розслаблення серця. Він є одним з основних показників стану серцево-судинної системи та здоров’я людини загалом.. Показники артеріального тиску Артеріальний тиск складається з двох основних показників — систолічного (максимальний тиск, який виникає під час скорочення серця) та діастолічного тиску (мінімальний […]

01.11.2024Нетримання у жінок: причини, симптоми та лікування

Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування.  Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН