Сірчана пробка – що це таке та як її позбутися
25.06.2024Вушні пробки є найпоширенішою проблемою серед дітей та тих, хто чистить вуха неправильно. Чим небезпечні сірчані пробки у вухах і як відбуваються процедури їх видалення, поговоримо у цьому матеріалі.
Що таке сірчана пробка?
Сірчана пробка у вусі (код H61.2 по МКХ-10) є накопиченням секрету сірчаних залоз понад норми, що призводить до перекриття слухового проходу. Видалити сірчані пробки власноруч неможливо, тому єдиний правильний вихід — звернутися за допомогою до лікаря отоларинголога.
Причини утворення сірчаної пробки
Факторами, що сприяють появі сірчаної пробки, є:
- Неправильна гігієна. Ватні палички не рекомендуються через збільшення утворення сірки та її проштовхування вглиб вушної раковини.
- Спадкова схильність. Передача збільшеного утворення сірки та більш в’язкого складу секрету може відбуватися генетично.
- Постійне застосування зовнішніх засобів, що запихають сірку вглиб вушної раковини (навушники або слуховий апарат).
- Професійна діяльність. Робота в пильних кімнатах, а також в умовах низьких та високих температур, збільшує шанси на появу сірчаної пробки.
- Літній вік. Більш в’язкий стан вушного секрету пов’язаний зі змінами фізіологічних процесів в організмі.
Види вушних пробок
Залежно від консистенції скупчення сірки вушні пробки поділяються на:
- сухі та щільні— тверді утворення з темним відтінком (довго перебувають у слуховому проході);
- м’які — утворені зовсім недавно.
Симптоми утворення сірчаної пробки
До найпоширеніших симптомів появи сірчаної пробки відносяться:
- порушення координації, запаморочення, головний біль;
- погіршення гостроти слуху;
- відчуття болю через здавлювання пробкою барабанної перетинки;
- шум у вухах, регулярний дзвін, відчуття закладеності.
Діагностика
Діагностичним методом визначення розташування та наявності сірчаної пробки є отоскопія. Консистенція пробки вивчається з допомогою зонда та, відштовхуючись від цих знань, лікар отоларинголог визначає спосіб її видалення.
Як відбувається видалення сірчаної пробки?
Очищення слухового проходу від вушної пробки здебільшого проходить такими способами:
- Вимиванням сірчаної пробки. Слуховий канал промивається антисептичними препаратами.
- Застосуванням розчинників вушної сірки. Розчинення сірчаних пробок відбувається внаслідок застосування крапель-церуменолітиків.
- Вакуум-аспірацією сірчаних пробок. У видаленні субстанції, що залежалася, бере участь прилад аспіратор, що виштовхує пробку шляхом високого тиску.
Профілактика
Профілактичні методи боротьби з вушною сіркою включає правильну гігієну вуха, головним правилом якого є видалення секрету виключно з поверхні вушної раковини та навколо отвору слухового проходу. Попередити підвищену секрецію сірки можна контролюючи рівень холестерину в крові, а також займаючись лікуванням дерматитів, екземи та інших запальних захворювань.
Последние новости
Яєчники – це парні статеві залози, які є найважливішою частиною жіночої репродуктивної системи. Вони розташовані в порожнині малого таза з обох боків від матки та мають мигдалеподібну форму. Розмір кожного яєчника в нормі становить приблизно 3-5 см у довжину. Ці органи виконують дві життєво важливі функції: виробляють жіночі статеві гормони (естрогени та прогестерон) та яйцеклітини, […]
Наближення пологів — надзвичайно важливий період у житті вагітної жінки, сповнений хвилювань, очікувань та фізіологічних змін. Передвісники пологів — це унікальний комплекс сигналів, які організм надсилає напередодні народження дитини. Розуміння особливостей третього триместру вагітності допоможе майбутній мамі підготуватися до одного з найважливіших моментів у її житті. Що таке передвісники пологів? Передвісники пологів — це комплексні […]
Що таке бородавки? Бородавки — це доброякісні шкірні утворення, що розвиваються внаслідок присутності в організмі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, найчастіше на руках, ногах, обличчі та статевих органах. Мають різноманітні форми та розміри — від невеликих плоских до великих вузлуватих. Бородавки характеризуються шорсткою, бородавчастою поверхнею і зазвичай не викликають […]
Артеріальний тиск — це сила, з якою кров тисне на стінки артерій під час скорочення та розслаблення серця. Він є одним з основних показників стану серцево-судинної системи та здоров’я людини загалом.. Показники артеріального тиску Артеріальний тиск складається з двох основних показників — систолічного (максимальний тиск, який виникає під час скорочення серця) та діастолічного тиску (мінімальний […]
Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування. Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]