complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

УЗД серця – все про метод діагностики

25.06.2024

Ультразвукове дослідження (УЗД) серця вважається одним із найбільш інформативних та одночасно безпечних методів діагностики анатомії серцевого м’яза. Що може показати УЗД серця та коли потрібна консультація кардіолога?

Переваги та особливості проведення процедури

До переваг і відмінних рис процедури УЗД серця можна віднести:

  1. Відсутність неприємних відчуттів, болю та дискомфорту.
  2. Нешкідливість процедури. Можна проводити в будь-якому віці — навіть немовлятам і під час вагітності.
  3. Надійність та інформативність результатів. У процесі дослідження можна виявити патології ще на ранніх стадіях.
  4. Недовгу тривалість процедури. За часом дослідження загалом займає від 15 до 20 хвилин.

Як робиться УЗД серця

За допомогою ультразвукового дослідження лікар-кардіолог вивчить усі структури серця для виявлення можливих патологій. Процедура проводиться згідно зі спеціальним протоколом УЗД.

Щоб зробити УЗД серця, пацієнту необхідно звільнити верхню частину тулуба від одягу та прикрас. Проведення процедури відбувається у положенні лежачи. Лікар-сонолог, який є спеціалістом з УЗД, вкладає пацієнта на спину, а в деяких випадках – на бік.

На грудну клітину пацієнта наноситься спеціальний гель, який забезпечує кращу прохідність електронних імпульсів. В області грудей розташовуються спеціальні датчики, а в області серця лікар кілька разів проводить ультразвуковим датчиком. У результаті поглинання та відбивання ультразвукових хвиль на спеціальний монітор передаються зображення серця та навколишніх судин, а також кровотоку. На УЗД серця спрямовують у разі стенокардії, фіброзу (розростання) аорти або підозри на наявність вад.

Для дослідження серцевої активності знадобиться ехокардіографія (ЕКГ). Дослідження найчастіше проводиться у положенні спокою сидячи або лежачи. На тіло пацієнта накладаються електроди, причому місця під ними заздалегідь змащуються спеціальним гелем. Електрична активність серця записується у вигляді кривої, за якою лікар робить висновок та розшифровку результатів. Ехокардіографія може бути трансторакальною (ЕхоКГ) та двокамерною (B-режим), а також проводитися у випадку інфаркту міокарда, аортального та мітрального стенозів.

Записатися на консультацію та зробити УЗД серця в Одесі на сучасному обладнанні та без тривалих черг можна у приватній клініці “Complimed”.

Що показує УЗД серця

Ультразвукове дослідження допомагає виявити будь-які зміни у нормальному стані серця. Зокрема, йдеться про:

  • змертвілі ділянки серця (інфаркт);
  • ураження м’язового шару (міокардит);
  • відхилення у роботі серцевого м’яза (у т. ч. незначні);
  • наявність рідини у навколосерцевій сумці;
  • тромби та інші новоутворення;
  • вроджені та набуті пороки;
  • патології клапанів;
  • стоншення стінок.

Підсумок досліджень полягає або у призначенні лікарем при необхідності лікування, або у повідомленні про нормальну роботу серця без виявлених відхилень у його роботі.

Що не можна робити перед УЗД серця

Жодної особливої ​​підготовки до ультразвукового дослідження немає, проте для отримання більш об’єктивного результату слід дотримуватися деяких обмежень. Так, пацієнту необхідно обмежити на кілька днів важкі фізичні навантаження, тимчасово припинити прийом заспокійливих і збуджувальних серцеву активність засобів.

Чи можна їсти перед УЗД серця? Приймати їжу бажано за 3-4 години до обстеження. Також важливо не переїдати перед обстеженням, бо це збільшить навантаження на організм і неминуче позначиться на результатах процедури.

Чи можна пити каву перед УЗД серця? Не варто вживати каву та кофеїновмісні напої безпосередньо перед проведенням обстеження. Те саме стосується міцного чаю та шоколаду.

Як часто можна робити УЗД серця

Обмежень у проведенні ультразвукового дослідження серця немає. Якщо параметри УЗД серця у нормі, проходити таке дослідження досить щорічно. У разі наявності гіпертонії та інших хронічних патологій серця й судин обстеження доведеться проходити частіше.

Проходити дослідження бажано під час вагітності. У разі посиніння носогубного трикутника, відмови від годування груддю та швидкої втоми УЗД призначається дітям на першому році життя. Якщо схильність до серцевих хвороб існує на генетичному рівні, процедура ультразвукового дослідження також є обов’язковою.

Скільки дійсне УЗД серця

Ультразвукове дослідження є тим типом обстеження, термін придатності якого не перевищує 6 місяців. У випадку ехокардіографії дійсність одержаних результатів становить 1 місяць (у разі наявності докладного опису).

Последние новости

01.11.2024Нетримання у жінок: причини, симптоми та лікування

Нетримання сечі – це поширена хвороба, з якою стикається велика кількість жінок (рідше – чоловіків). Систематичне ігнорування симптомів захворювання може призвести до складних наслідків цієї хвороби. Аби попередити ускладнення та запобігти розвитку хвороби, необхідно ознайомитися із симптомами, а також обрати із лікарем правильну стратегію лікування.  Під нетриманням (інконтиненцією) розуміють мимовільне виділення сечі з сечовивідного каналу. […]

01.11.2024Анемія: що це, причини, симптоми та лікування

Велика кількість людей стикається з такою хворобою, як анемія. Більшість з них не знає, що вони мають цю хворобу, а наявні симптоми дуже часто списують на втому. сьогодні розповімо про те, що це за захворювання, як воно проявляється, та як вчасно його помітити, щоб надалі запобігти його розвитку. Що таке анемія? Анемія – це захворювання, […]

31.10.2024Анальна тріщина — причини, симптоми та лікування

Що таке анальна тріщина? Анальна тріщина — це пошкодження слизової оболонки, що супроводжується болем під час дефекації та кровотечею. Відділ медицини, що займається лікуванням цієї хвороби – проктологія. Захворювання зустрічається у 13% пацієнтів, які звертаються до проктологів, і може вражати людей будь-якого віку та статі, включно – тріщини ануса у дітей.  Без належного лікування тріщини […]

31.10.2024Особливості третього триместру вагітності

Третій триместр вагітності – останній етап, коли жінка і дитина готуються до народження. В цей період проходять найважливіші етапи, які відбуваються з двома організмами. Це – чудовий, але важкий етап, коли потрібно пильно слідкувати за своїм самопочуттям і станом. Коли починається третій триместр? Третій триместр триває з 27 до 40 тижня і є завершальним етапом […]

03.10.2024Що таке розацеа: причини, симптоми та лікування

Що таке розацеа? Розацеа — це запальне захворювання шкіри, яке здебільшого вражає центральну частину обличчя. Ця хвороба розацеа характеризується періодичними загостреннями та ремісіями, що значно впливає на якість життя пацієнтів. Розацеа на обличчі проявляється у вигляді стійкого почервоніння, видимих розширених кровоносних судин (телеангіектазій) та запальних елементів, які часто називають рожевими вуграми. Це захворювання найчастіше зустрічається […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН