complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Контурна пластика губ: що слід знати перед процедурою

03.06.2024

Що таке контурна пластика губ?

Контурна пластика або біоревіталізація — це косметична процедура, під час якої в губи вводяться спеціальні ін’єкційні препарати на основі гіалуронової кислоти. Це дає змогу змінити форму та об’єм, зробити їх більш пухкими та привабливими. 

Цю процедуру не слід ототожнювати з біоревіталізацією, оскільки це дві різні процедури. Біоревіталізація — це маніпуляція, спрямована на надання шкірі пружності та підтримання її еластичності. А контурна пластика допомагає усунути дефекти губ, надати їм бажаної форми.  

Коли й для чого роблять контурну пластику губ?

Контурну пластику проводять у випадках, коли пацієнт незадоволений формою або об’ємом своїх губ. Деякі жінки хочуть візуально збільшити губи, зробити їх більш об’ємними й спокусливими. Інші хочуть скорегувати асиметрію або нерівності контуру. Також процедура може бути рекомендована для усунення вікових змін — втрати об’єму та появи зморшок навколо рота.

Переваги контурної пластики губ

Основними перевагами цієї процедури є:

 • швидкий і безопераційний спосіб зміни форми та об’єму губ;
 • природний результат завдяки використанню препаратів на основі гіалуронової кислоти;
 • тривалий ефект — від 6 місяців до 1 року, залежно від використовуваного препарату;
 • можливість поступової корекції форми та об’єму шляхом проведення повторних сеансів;
 • відсутність періоду реабілітації та виражених побічних ефектів.

Показання для проведення контурної пластики губ

Основними показаннями для проведення цієї маніпуляції є:

 1. Тонкі або стоншені губи — контурна пластика дає змогу візуально збільшити їхній об’єм і зробити більш виразними.
 2. Асиметрія — нерідко верхня і нижня губи мають різну форму і розмір, що створює візуальну диспропорцію. За допомогою процедури можна скорегувати таку асиметрію.
 3. Деформації контуру — шрами, рубці, травми можуть призвести до порушення чіткості контуру. Введення філера дає змогу відновити природну форму.
 4. Естетичне бажання   багато людей просто хочуть мати більш пухкі, чуттєві та спокусливі губи з естетичних міркувань. Ця процедура дає можливість змінити їхню форму та об’єм.
 5. Корекція вікових змін — крім втрати об’єму, з роками з’являються зморшки в куточках рота, кінчики губ опускаються. Філери розгладжують ці вікові зміни та роблять їх менш помітними.

Протипоказання для проведення контурної пластики губ

Протипоказання для проведення контурної пластики можна розділити на абсолютні та відносні (тимчасові):

Абсолютні протипоказання:

 • Вагітність і період грудного вигодовування. Через ризик впливу препаратів на плід і дитину процедура суворо протипоказана;
 • Цукровий діабет;
 • Онкологічні захворювання;
 • Аутоімунні захворювання в активній стадії (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит та ін.). Через пригнічення імунітету високий ризик розвитку ускладнень;
 • Індивідуальна непереносимість компонентів препарату (алергічні реакції в анамнезі).

Відносні (тимчасові) протипоказання:

 • Запальні процеси та висипання в ділянці рота (хейліт, стоматит, дерматит та ін.). Процедура має бути відкладена до повного загоєння;
 • Загострення хронічних захворювань (ГРВІ, ГРЗ та ін.). Період тимчасового ослаблення імунітету небажаний;
 • Герпес в активній стадії (оперізувальний лишай, простий герпес); 
 • Прийом деяких ліків, що впливають на згортання крові (антикоагулянти, аспірин та ін.). Створюють ризик кровотеч і гематом;
 • Період менш ніж за два тижні після інших ін’єкційних процедур у ділянці губ (ботокс, мезотерапія тощо). Слід витримати часовий інтервал, щоб уникнути взаємодії препаратів і ускладнень.

Перед проведенням процедури лікар-косметолог має ретельно зібрати анамнез, виявити можливі протипоказання та оцінити ризики. Це дасть змогу уникнути небажаних наслідків і ускладнень.

Етапи проведення контурної пластики губ

Процедура починається з консультації лікаря-косметолога. На цьому етапі пацієнт озвучує свої побажання щодо форми, об’єму та контуру, а фахівець оцінює анатомічні особливості обличчя, визначає тип і кількість необхідного препарату. Також збирає детальний анамнез, перевіряє наявність протипоказань і можливих ризиків.

Після цього починається безпосередньо сама маніпуляція. Спочатку ділянку проведення процедури ретельно очищають і знежирюють спеціальним розчином для кращого проникнення препарату. Потім, залежно від індивідуальної чутливості пацієнта, може застосовуватися місцева анестезія у вигляді крему або ін’єкцій для знеболювання зони втручання.

Далі косметолог приступає до ін’єкцій філера на основі гіалуронової кислоти за допомогою дуже тонких голок. Препарат вводиться порціями в певні точки — червону облямівку губ, центральну частину верхньої та контур нижньої губи та інші зони згідно з обраною методикою. Після кожної ін’єкції лікар легко масажує губи для рівномірного розподілу гелю.

Після завершення всіх ін’єкцій фахівець ще раз оцінює результат, коригує форму та об’єм за потреби. Потім наноситься спеціальний заспокійливий крем для загоєння мікропошкоджень від ін’єкцій. 

Лікар дає рекомендації щодо догляду в постпроцедурний період, яких необхідно суворо дотримуватися, щоб зберегти ефект від маніпуляції. Остаточний результат формується через 7-14 днів.

Підготовка до проведення контурної пластики губ

Перед початком цієї процедури необхідно пройти певну підготовку. Це допоможе звести до мінімуму ризики ускладнень і забезпечити найкращий результат. 

За 1-2 тижні до запланованої дати процедури потрібно відвідати лікаря-косметолога. На консультації лікар оцінить анатомічні особливості обличчя пацієнта, вислухає побажання за формою та об’ємом, визначить оптимальний препарат і техніку введення філера. Також проводиться збір анамнезу для виявлення можливих протипоказань.

За 7-10 днів до процедури слід припинити прийом препаратів, що впливають на згортання крові (аспірин, антикоагулянти, деякі вітаміни). Це знизить ризик утворення гематом і кровотеч у місці ін’єкцій.

Також слід уникати надмірного перебування на сонці або відвідування солярію щонайменше за 2 тижні до контурної пластики. Інтенсивна засмага може вплинути на процес загоєння і посилити набряклість після процедури.

Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти контактні лінзи (якщо такі є) і не використовувати декоративну косметику на обличчі та губах. Належна підготовка організму дасть змогу провести контурну пластику максимально безпечно й отримати бажаний естетичний результат.

Реабілітація після проведення контурної пластики губ

Після проведення контурної пластики настає період реабілітації та загоєння. У першу добу після процедури можуть спостерігатися набряклість і почервоніння, а також чутливість і болючість у ділянці ін’єкцій. Це нормальна реакція організму на мікротравму від введення голки та препарату. Згодом ці явища будуть поступово зменшуватися. У міру розсмоктування препарату набряки спадають, і через 7-10 днів результат стає остаточним. Повна реабілітація триває близько 2 тижнів.

Що не можна робити після контурної пластики губ

Протягом перших 2-3 днів рекомендується дотримуватися низки обмежень. У цей період не можна відвідувати сауну, лазню, приймати гарячі ванни й душ, інтенсивно займатися спортом, оскільки перегрів і фізичні навантаження можуть посилити набряк. Також не слід масажувати губи, торкатися до них грубими предметами й наносити декоративну косметику — це може призвести до розподілу препарату і втрати форми.

Важливо виключити вживання алкогольних напоїв і гострої, гарячої, солоної їжі, яка може спричинити додаткове подразнення. Рекомендується дотримуватися щадної дієти в перші дні після процедури.

Рекомендації для догляду після процедури

Після проведення контурної пластики необхідний правильний догляд у постпроцедурний період. Це допоможе мінімізувати неприємні відчуття, прискорити загоєння і зберегти ефект на максимально довгий термін. Рекомендації щодо догляду такі:

 • у першу добу після контурної пластики слід охолоджувати губи холодними компресами або льодом, загортаючи його в чисту тканину або рушник. Холод допоможе знизити набряклість і синці в ділянці ін’єкцій;
 • протягом перших 2-3 днів рекомендується дотримуватися щадної дієти, виключивши гарячу, солону, гостру і грубу їжу, алкогольні напої. Це дасть змогу уникнути подразнення і запальної реакції;
 • необхідно ретельно очищати губи спеціальними очисними засобами, що не містять спирту і грубих абразивних частинок. Потім наносити зволожувальні та регенерувальні засоби для загоєння мікропошкоджень від ін’єкцій;
 • у перші 2 тижні слід максимально обмежити інсоляцію і використовувати сонцезахисні засоби, щоб уникнути пігментації та потьмяніння результату.

За дотримання всіх рекомендацій лікаря ця процедура дає змогу досягти красивих, природних і довговічних результатів.

FAQ

Як довго заживають губи після контурної пластики? 

Після процедури протягом перших днів можливі легкі набряки й синці в місці введення препарату. Повне загоєння займає близько 2 тижнів. У цей час слід акуратно доглядати за губами, уникаючи травмування.

Скільки тримається контурна пластика губ? 

Ефект від контурної пластики триває від 6 місяців до 1 року. Все залежить від типу використаного препарату на основі гіалуронової кислоти та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Для підтримки результату необхідні повторні процедури.

Чим відрізняється контурна пластика губ від збільшення губ? 

Контурна пластика полягає у введенні гіалуронової кислоти для корекції форми та об’єму. Збільшення губ — це хірургічна операція з імплантації в шкіру спеціальних філерів на тривалий термін. Контурна пластика є менш інвазивною та оборотною процедурою.

Чи боляче робити контурну пластику губ? 

Процедура не є безболісною, оскільки потребує введення голок у чутливу ділянку. Зазвичай застосовується місцева анестезія або знеболювальні креми, тому дискомфорт під час процедури є мінімальним.

Можливі ускладнення після контурної пластики губ

Протягом перших днів після проведення маніпуляції можуть з’явитися набряки й синці, спостерігатися почервоніння і свербіж, у разі неправильного введення препарату можлива поява асиметрії, в рідкісних випадках може виникнути алергічна реакція на препарат.

При дотриманні всіх рекомендацій лікаря і правильному проведенні процедури ризик розвитку ускладнень мінімальний. Тому важливо звертатися тільки до досвідчених і кваліфікованих фахівців.

Последние новости

16.07.2024Козаченко Вікторія Валентинівна 

Спеціалізація: акушерство та  гінекологія Категорія: вища Стаж роботи: 22 роки Веде прийом: дорослих Послуги: планування, ведення вагітності; ведення пологів (через природні пологові шляхи та шляхом кесаревого розтину); супровід у післяпологовому періоді; діагностика та лікування патології шийки матки; постановка ВМС (у т.ч. Джайдес, Мірена); інтимні естетичні процедури. Участь в асоціаціях: Член Асоціації акушер-гінекологів України

05.07.2024Остеохондроз — що це, види, симптоми, лікування

Що таке остеохондроз? Остеохондроз — це дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, що характеризується ураженням міжхребцевих дисків і прилеглих тканин. За цієї патології відбувається порушення обмінних процесів у міжхребцевих дисках, що призводить до їхньої втрати еластичності та здатності амортизувати навантаження. Остеохондроз хребта є одним із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату. Воно може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше діагностується […]

05.07.2024Геморой: що це, види, симптоми, лікування

Що таке геморой? Геморой — це захворювання, що характеризується патологічним розширенням і запаленням гемороїдальних вен, розташованих у прямій кишці та анальному каналі. У Міжнародній класифікації хвороб (МКХ 10) геморой посідає окреме місце, що підкреслює його поширеність і важливість для медичної практики. Геморой може суттєво впливати на якість життя пацієнтів, спричиняючи фізичні та психологічні проблеми. Класифікація […]

05.07.2024Що таке камені в нирках — причини, симптоми, лікування

Що таке камені в нирках? Камені в нирках, також відомі як сечокам’яна хвороба (МКХ-10) або нефролітіаз, являють собою серйозне урологічне захворювання, що характеризується утворенням твердих конкрементів у нирках або сечовивідних шляхах. Ці утворення формуються з різних мінералів і солей, які в нормі розчинені в сечі, але за певних умов починають кристалізуватися й об’єднуватися в більші […]

05.07.2024Як проходить огляд у ревматолога

Хто такий ревматолог? Ревматолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та сполучної тканини. У своїй роботі ревматологи використовують різні методи діагностики, наприклад, фізичний огляд, лабораторні аналізи та візуалізаційні дослідження. На основі отриманих даних вони розробляють індивідуальні плани лікування, які можуть включати медикаментозну терапію, фізіотерапію та інші методи. Значення первинного […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН