complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Гонорея — що це, причини, симптоми, лікування

25.06.2024

Це захворювання належить до одних із найпоширеніших недуг, які передаються статевим шляхом. Тільки своєчасна діагностика і правильне лікування допоможуть побороти хворобу. Докладніше про симптоми, причини та методи терапії розповімо в цьому матеріалі.

Що таке гонорея?

Гонорея (в народі популярні назви трипер або перелой) — це венеричне захворювання, що викликається бактерією Neisseria gonorrhoeae, також відомою як гонокок. Передається шляхом статевого акту та може вражати органи сечостатевої системи як у чоловіків, так і в жінок.

Ця хвороба впливає на слизові оболонки органів сечостатевої системи. Бактерія, що викликає недугу, може вражати уретру, шийку матки, пряму кишку, очі та горло.

Види гонореї

Існує кілька видів патології. Основні її форми включають уретрит, цервіцит, аноректальні та фарингітальні прояви.

Також перебіг хвороби можна розділити на гостру та хронічну форми.

  1. Гостра форма — з моменту зараження минуло не більше 2 місяців. Симптоми яскраво виражені.
  2. Хронічна — симптоми патології присутні понад 2 місяці поспіль. 

Симптоми гонореї

Інкубаційний період становить 3-4 дні. По закінченню цього терміну у пацієнта спостерігаються перші ознаки патології.

Симптоматика патології у жінок і чоловіків значно різниться. Так, пацієнти-чоловіки часто скаржаться на печіння під час сечовипускання, гнійне виділення з уретри, а також набряклість яєчок. Своєю чергою клінічна картина для жінок може бути менш вираженою, але спостерігаються біль під час сечовипускання, зміни у виділеннях із піхви та біль внизу живота.

Гостра стадія може тривати до 2 місяців. За відсутності лікування вона переходить у хронічну фазу.

Причини гонореї

Головна причина виникнення патології — статевий контакт з інфікованою людиною. Також можлива передача збудника хвороби від матері до новонародженого під час пологів.

Бактерія гонокок дуже чутлива. Вона гине під впливом тепла 50-55°C і антисептиків, при висиханні біологічного матеріалу чи під впливом сонячних променів.

Як передається гонорея

Інфекція передається від хворої людини до здорової трьома шляхами:

  • незахищений секс;
  • під час пологів від матері до дитини;
  • переливання крові інфікованої людини.

Хвороба не передається через поцілунки, обійми, а також тактильно через використання спільних побутових предметів.

Діагностика гонореї

Займатися самодіагностикою та самолікуванням не варто, оскільки це може тільки погіршити ситуацію. Для обстеження необхідно звернутися до медичного фахівця: уролога для чоловіків, гінеколога для жінок. 

Діагностика гонореї (1A70 за МКХ-11) включає лабораторні дослідження — аналіз сечі та мазків з уражених ділянок. Також дієвим методом діагностики є полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР), що дає змогу виявити в досліджуваному зразку ДНК збудника хвороби.

Лікування гонореї

Терапію призначає лікар відповідно до наявної клінічної картини. Найчастіше лікування складається з прийняття антибіотиків. Важливо пройти повний курс, щоб побороти хворобу. Стійкість гонокока до антибіотиків сьогодні стала серйозною проблемою, тому важливо дотримуватися рекомендацій лікаря. 

Профілактика гонореї

Використання презервативів під час статевого акту значно знижує ризик зараження інфекцією. Цього правила особливо потрібно дотримуватися під час першого контакту з новим партнером. Також важливо регулярно проходити медичне обстеження, особливо після нових сексуальних контактів.

Реабілітація після гонореї

Через тиждень після завершення курсу лікування проводиться провокація гоновакциною. Це робиться, щоб визначити наявність або відсутність в організмі збудника.

Після успішного одужання важливо стежити за своїм здоров’ям і регулярно відвідувати лікаря для своєчасної діагностики та лікування недуги.

Последние новости

16.07.2024Козаченко Вікторія Валентинівна 

Спеціалізація: акушерство та  гінекологія Категорія: вища Стаж роботи: 22 роки Веде прийом: дорослих Послуги: планування, ведення вагітності; ведення пологів (через природні пологові шляхи та шляхом кесаревого розтину); супровід у післяпологовому періоді; діагностика та лікування патології шийки матки; постановка ВМС (у т.ч. Джайдес, Мірена); інтимні естетичні процедури. Участь в асоціаціях: Член Асоціації акушер-гінекологів України

05.07.2024Остеохондроз — що це, види, симптоми, лікування

Що таке остеохондроз? Остеохондроз — це дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, що характеризується ураженням міжхребцевих дисків і прилеглих тканин. За цієї патології відбувається порушення обмінних процесів у міжхребцевих дисках, що призводить до їхньої втрати еластичності та здатності амортизувати навантаження. Остеохондроз хребта є одним із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату. Воно може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше діагностується […]

05.07.2024Геморой: що це, види, симптоми, лікування

Що таке геморой? Геморой — це захворювання, що характеризується патологічним розширенням і запаленням гемороїдальних вен, розташованих у прямій кишці та анальному каналі. У Міжнародній класифікації хвороб (МКХ 10) геморой посідає окреме місце, що підкреслює його поширеність і важливість для медичної практики. Геморой може суттєво впливати на якість життя пацієнтів, спричиняючи фізичні та психологічні проблеми. Класифікація […]

05.07.2024Що таке камені в нирках — причини, симптоми, лікування

Що таке камені в нирках? Камені в нирках, також відомі як сечокам’яна хвороба (МКХ-10) або нефролітіаз, являють собою серйозне урологічне захворювання, що характеризується утворенням твердих конкрементів у нирках або сечовивідних шляхах. Ці утворення формуються з різних мінералів і солей, які в нормі розчинені в сечі, але за певних умов починають кристалізуватися й об’єднуватися в більші […]

05.07.2024Як проходить огляд у ревматолога

Хто такий ревматолог? Ревматолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та сполучної тканини. У своїй роботі ревматологи використовують різні методи діагностики, наприклад, фізичний огляд, лабораторні аналізи та візуалізаційні дослідження. На основі отриманих даних вони розробляють індивідуальні плани лікування, які можуть включати медикаментозну терапію, фізіотерапію та інші методи. Значення первинного […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН