Помилки жінок під час походу до гінеколога
25.06.2024
Жінкам рекомендовано відвідувати гінеколога щонайменше раз на рік, але перед самим походом виникають сумніви, а чи не варто відкласти візит через низку причин. Причини відмови можуть бути різними: від менструації, що почалася, до відсутності депіляції в інтимній зоні. Часом саме через такі відмовки пацієнтки затягують із візитом, занедбавши своє здоров’я.
Гінекологи у клініці CompliMed:


Помилки, яких припускаються жінки під час візиту до гінеколога:
- Приховування інформації про прийом ліків. Відповідаючи на запитання лікаря про прийом ліків, багато хто “забуває”, що приймає ті чи інші препарати. Це велика помилка, оскільки всі ліки мають побічні ефекти, а деякі абсолютно несумісні. Медпрацівник повинен знати все про прийом ліків за останні кілька тижнів для того, щоб призначити ефективне лікування.
- Приховування особистої чи інтимної інформації. Коли гінеколог запитує про кількість партнерів або вік, у якому було розпочато статеве життя, відповідати необхідно чесно. Завдяки таким особистим питанням можна скласти повну картину ризиків виникнення та розвитку захворювань.
- Звернення до гінеколога, як до уролога. У кожного з цих фахівців своя специфікація. Якщо є якісь сумніви, завжди варто звернутися спочатку до терапевта, який направить до потрібного фахівця.
- Занепокоєння через наявність зайвих волосків на тілі, особливо в зоні бікіні. Гінекологу абсолютно все одно, який вигляд має жінка, оскільки для нього це робота. До того ж прийом у середньому триває близько 10-15 хвилин. Єдина людина в кабінеті, яка відчуває незручність через відсутність депіляції — сама пацієнтка.
- Замовчування інших проблем зі здоров’ям, які не пов’язані з гінекологією. За наявності будь-яких проблем зі здоров’ям, варто розповідати лікарю. Гінеколог повинен бачити картину в цілому, тільки так можна поставити правильний діагноз.
- Відвідування лікаря спільно з родичами або друзями. Колективні походи до лікаря завжди ускладнюють роботу медпрацівників, їм складно сконцентруватися на діагнозі. Якщо пацієнтка турбується, що упустить цінну інформацію, то можна просто записати всі рекомендації лікаря.
- Використання гігієнічних засобів з ароматизаторами. Перед походом до гінеколога краще не використовувати гігієнічні засоби, особливо з ароматизаторами. У такому випадку лікарю буде вкрай складно визначити захворювання, що призведе до неправильного діагнозу. В ідеалі використовувати просто теплу воду.
- Відсутність інформації про початок і кінець циклу. Кожна жінка повинна точно знати (а краще записувати або відзначати в спеціальному застосунку) коли почався і закінчився цикл менструації. Збиті цикли говорять про серйозні проблеми, наприклад про захворювання внутрішніх органів.
- Відмова від відвідування лікаря через початок місячних. Якщо кілька років тому менструація дійсно була проблемою для повноцінного огляду, то сьогодні ситуація змінилася. Щоправда, все ж краще проконсультуватися з цього питання зі своїм лікарем.
- Небажання ходити до гінеколога, якщо лікар чоловічої статі. Зрозуміло, що більшості жінок психологічно некомфортно, коли їх оглядає чоловік, проте в нього така професія і на роботі він передусім лікар. Під час вибору гінеколога ключовою є не стать фахівця, а наявність досвіду та професіоналізм. Також, як показує практика, чоловіки-гінекологи більш уважні, бо краще відчувають страждання пацієнток.
- Використання смартфона під час прийому. Будь-якого медпрацівника дратуватиме, що його ігнорують під час огляду. До того ж через постійне відволікання пацієнтки на повідомлення, дзвінки та соціальні мережі збільшується тривалість візиту.

Якщо враховувати вищевикладені помилки, то факт відвідування гінеколога більше не буде здаватися страшною перспективою та викликати роздратування.
Не забувайте і не соромтеся регулярно проходити гінекологічний огляд. Відвідування гінеколога — запорука жіночого здоров’я.
Последние новости
Що таке інсульт? Це порушення кровопостачання мозку. Він розвивається через закупорку або розрив судини, що призводить до пошкодження тканин мозку. Це серйозний неврологічний стан, що вимагає негайного медичного втручання. Важливо знати, як розпізнати інсульт, щоб вчасно виявити симптоми і надати першу допомогу. У цій статті ми розповімо, що таке інсульт, які причини його виникнення, способи […]
Що таке рефлюкс-езофагіт? Рефлюкс-езофагіт — запальне ураження слизової оболонки стравоходу. Є одним із проявів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). ГЕРХ — це хронічна рецидивуюча патологія, за якої відбувається закидання шлункового або дуоденального вмісту в стравохід. Це призводить до пошкодження дистального відділу стравоходу з розвитком у ньому запальних і дистрофічних змін. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – це стан, […]
Гемоглобін — це білок, який транспортує кисень з легень до всіх тканин організму. Коли його рівень знижується нижче нормальних показників, виникає стан, відомий як анемія. Нижче ми розглянемо популярні питання про те, чим підняти гемоглобін, симптоми його нестачі, можливі наслідки дефіциту, а також способи боротьби з проблемою. Причини низького гемоглобіну Чому низький гемоглобін розвивається в […]
Що таке біологічна терапія? Біологічна терапія — це метод лікування, який полягає у застосуванні лікарських засобів, створених із використанням живих організмів або їхніх компонентів. На відміну від традиційних медикаментів, які здебільшого мають хімічне походження, біологічні препарати розробляються з урахуванням механізмів розвитку хвороби на клітинному рівні, тому впливають на конкретні ланки патологічного процесу. Для кого ця […]
Дуоденіт є одним із поширених захворювань травної системи, яке часто супроводжується іншими патологіями шлунково-кишкового тракту. Згідно з дослідженнями, близько 15-20% населення планети страждає від різних форм запалення дванадцятипалої кишки. Своєчасне виявлення цієї патології та правильно підібране лікування дуоденіту дозволяють уникнути серйозних ускладнень та покращити якість життя пацієнта. Що таке дуоденіт? Дуоденіт — це запальний процес, […]