complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Медогляди для водіїв – які бувають, як проходити

22.03.2022

Проходження медичного огляду для водія транспортного засобу або прийнятті на роботу на цю посаду є обов’язковим пунктом для робочої діяльності. Медогляд для водіїв допомагає переконатися у можливостях тієї чи іншої людини безпечно керувати певним автотранспортом.

У цьому матеріалі ми докладно розберемо, як часто необхідно проходити медогляд водіям, які водії повинні проходити передрейсовий медогляд і хто має право проводити передрейсовий медогляд водіїв.

Різновиди медичних оглядів для водіїв

У період виконання своїх обов’язків медичні огляди для водіїв можуть бути:

  1. Попередніми.
  2. Періодичними.
  3. Позачерговими.
  4. Щозмінними передрейсовими.
  5. Щозмінними післярейсовими.

Варто зазначити, що порядок проходження кожного медогляду водіями та правила їх проведення чітко регулюється відповідним положенням Міністерства охорони здоров’я України №65/80 від 31 січня 2013 року.

Періодичний та попередній медичний огляд для водіїв

Для того, щоб отримати права на управління будь-яким засобом пересування, кожній людині необхідне проходження попереднього медичного огляду. Також такий вид медогляду є обов’язковим для автолюбителів зі стажем, тому що необхідно підтвердити можливості людини керувати транспортним засобом безпечно. Періодичність даного медичного огляду залежить від віку та становить:

  • від 76 років і старше – щорічно;
  • 56-75 років – раз на три роки;
  • до 55 років – раз на десять років.

Періодичний медогляд водіїв на підприємстві передбачає проходження спеціальної медичної комісії, яка підтвердить придатність кандидата безпечно керувати автотранспортом. Такий медичний огляд супроводжується:

  • загальними обстеженнями лікарями-фахівцями медкомісії;
  • лабораторними та функціональними дослідженнями;
  • додатковими індивідуальними обстеженнями (за потреби).

Водночас причинами для непроходження обстежуваним як попереднього, так і періодичного медичних оглядів є:

  • наявність будь-яких гострих захворювань чи загострення хронічного неінфекційного захворювання;
  • наявність інфекційних захворювань у період зараженості;
  • знаходження у стані будь-якого сп’яніння (наркотичного, алкогольного тощо), а також приймання лікарських препаратів, що призводять до зниження швидкості реакції та уваги.

Відповідно до вищезазначеного положення МОЗ України, оплатити проходження обох медичних оглядів зобов’язується замовник (тобто роботодавець). Варто зауважити, що для проходження обстежень пацієнт має отримати спеціальний напрямок на відповідний медичний огляд.

Позачерговий огляд водіїв

Проходження позачергового медичного огляду має відбуватися у медзакладі спеціальною медкомісією. Під час обстеження враховуються дані щодо перебування на психіатричному обліку за місцем проживання та результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду. Якщо все гаразд, людина отримує на руки медичну довідку про готовність керувати певним транспортним засобом.

Причиною для проходження позачергового медичного огляду може стати:

  • направлення посадової особи або власника, який відповідає за обслуговування транспортного засобу перевізника;
  • інформація від лікаря, яка свідчить про погіршення здоров’я пацієнта, що може вплинути на безпеку керування засобом пересування;
  • вимогу або рішення Державтоінспекції, якщо на це є підстави.

Варто зазначити, що відмова від проходження позачергового медичного огляду загрожує недопущенням людини до керування автотранспортом відповідної категорії.

Щозмінні післярейсові та передрейсові медичні огляди для водіїв

Проведення передрейсового медогляду водіїв автотранспорту має відбуватися безпосередньо перед виїздом в рейс. Якщо ознаки хвороби проявилися протягом зміни, то для таких людей обов’язково проходження післярейсового медогляду.

Щозмінні передрейсові та післярейсові медогляди обов’язкові для водіїв автобусів, легкових та великовантажних автомобілів. Вони мають відбуватися в окремому приміщенні в індивідуальному порядку без присутності сторонніх осіб. Результати обстежень мають бути внесені до журналу передрейсового та післярейсового медогляду водіїв. Наявність дорожнього листа зобов’язує медпрацівника, який проводив огляд, робити в ньому записи про стан здоров’я людини, що обстежується.

Комплексна клініка Complimed має спеціальну ліцензію на проведення щозмінних медичних передрейсових оглядів. Це означає, що в нашому медзакладі можна провести якісне обстеження в максимально короткі терміни для зручності пацієнтів.

Последние новости

07.05.2024Остеоартрит — що це, причини, симптоми, лікування

Що таке остеоартрит? Остеоартрит, також відомий як остеоартроз або дегенеративне захворювання суглобів — хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується поступовим руйнуванням хряща в суглобах. Хрящ — це гладка тканина, що покриває кінці кісток у суглобах і сприяє їхньому плавному руху. За остеоартриту хрящ стоншується і з часом повністю стирається, що призводить до тертя кісток одна об […]

07.05.2024Цистит: що це, причини, симптоми, лікування

Що таке цистит? Цистит — це запальне захворювання сечового міхура, яке характеризується хворобливими відчуттями під час сечовипускання, прискореним позивом до сечовипускання та іншими симптомами. Це одне з найпоширеніших урологічних захворювань, яке може вражати людей різного віку та статі. Запалення може зачіпати не тільки слизову оболонку сечового міхура, а й усю його структуру, призводячи до дискомфорту […]

07.05.2024Що таке фарингомікоз: причини, симптоми, лікування

Фарингомікоз є серйозним медичним захворюванням, яке належить до грибкової інфекції глотки. Тут ми детально розглянемо клінічні прояви цього захворювання, його причини, можливі ускладнення та варіанти лікування. Що таке фарингомікоз? Фарингомікоз — це медичний термін, що використовується для опису грибкових інфекцій, які вражають глотку — частину горла, розташовану за ротом і носовою порожниною. Зазвичай це захворювання […]

07.05.2024Що таке тиреотоксикоз — причини, симптоми, лікування

Тиреотоксикоз, або гіпертиреоз, це стан, за якого щитоподібна залоза виробляє надмірну кількість тиреоїдних гормонів, що призводить до прискорення метаболічних процесів в організмі. Це захворювання може суттєво вплинути на різні органи та системи, спричиняючи низку серйозних симптомів та ускладнень. Що таке тиреотоксикоз? Тиреотоксикоз щитоподібної залози — це клінічний стан, спричинений надлишком тиреоїдних гормонів у крові. Це […]

17.04.2024УЗД серця + консультація лікарки-кардіолога за вигідною ціною

Відчуваєте біль, чи інші тривожні симптоми проблем із серцем? Потурбуйтесь про себе сьогодні – запишіться на консультацію за вигідною ціною! В період з 15 квітня по 15 травня, при проходженні УЗД серця, ви отримаєте можливість одразу проконсультуватись з лікарем-кардіологом Чернишовою Наталією Володимирівною безкоштовно! Вартість консультації та УЗД серця буде коштувати 750 грн, замість 1350 грн. […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН