complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Що таке остеопороз і як йому запобігти?

24.07.2020
Остеопороз - -Complimed

Вам доводилося помічати, що улюблені бабусі, дідусі, батьки з часом стають нижчими на зріст? Якщо уважно придивитися до людей похилого віку, які нас оточують, то можна помітити в них повільну хитку ходу, згорбленість. Здається, що людина всихає внаслідок чого стає меншою, але насправді це не так.

У реальності це прояв проблем з опорно-руховим апаратом, оскільки з часом наші кістки піддаються механічному зносу та стають більш крихкими. У побуті це називають крихкістю кісток, а в медицині — остеопорозом. Його лікуванням займаються травматологи-ортопеди, ендокринологи, рентгенологи, остеопати та реабілітологи.

Остеопороз — це системне захворювання скелета, що характеризується зниженням щільності кісток. Слабкість кісткової тканини призводить до розвитку переломів за незначної або неявної травми, особливо кісток грудного та поперекового відділів хребта, зап’ясть і стегон (так звані крихкі переломи).

Цікаво, що представники негроїдної раси мають більш щільну кісткову тканину, ніж представники європеоїдної та монголоїдної рас. А жителі північних країн мають більше шансів виявити в себе остеопороз через дефіцит вітаміну D (через малу активність сонячного проміння в північних регіонах). Приблизно до 40 років стан скелета залишається стабільним, а далі, з початком вікових змін у жінок (через дефіцит естрогенів) втрата мінеральних речовин прискорюється та сягає приблизно 3-5% щороку протягом приблизно 5-7 років, потім рівень втрати маси кістки поступово зменшується.

Чоловіків наздоганяє хвороба після 65 внаслідок порушення засвоєння кальцію в кишківнику чи внаслідок дефіциту гормонів.

Статистика свідчить, що остеопороз у більшості випадків виявляють у жінок похилого віку (на території пострадянського простору), але є ймовірність, що статистиці завдають шкоди упередження чоловічого населення наших країв. Літні чоловіки не люблять лікуватися, звертатися по допомогу. Вмовляючи себе й оточення, що: “І так минеться!”. Але, на жаль, прикласти подорожник до проблемної зони буде далеко недостатньо за цього захворювання.

Експерти виділяють низку причин виникнення недуги (групи ризику):

  • низька маса тіла (субтильна статура)
  • недостатнє вживання фосфору, магнію, вітаміну D
  • мала фізична активність
  • ендокринні захворювання (цукровий діабет, наприклад)
  • перенесені переломи, знерухомлення

Сама хвороба протікає без очевидних симптомів. Тому здебільшого діагностується на пізніх стадіях і, часто, при переломах. Очевидно, що за таких умов лікування травм проходить довше та складніше. Тому важливо знати маркери захворювання. Варто бити на сполох, якщо:

  • відчуваєте загальну слабкість\підвищену стомлюваність
  • з’явилися нічні судоми в гомілках і стопах
  • підвищилася чутливість хребта до натискання
  • шкіра стає тоншою та прозорішою
  • активно з’являється сивина, псуються нігті

Якість життя хворих на остеопороз дуже залежить від профілактики та діагностики. Із сучасних методів діагностики остеопорозу найбільш інформативним є метод кісткової денситометрії, який дає змогу виявити зміни щільності кістки на ранній стадії, задовго до появи симптомів. Денситометрія — це безболісне швидке обстеження для вимірювання втрати щільності кісткової тканини, здебільшого денситометрію проводять у нижньому відділі хребта, тазостегновому суглобі та ділянці передпліччя.

Апарат просвічує кісткову тканину ультразвуком. Тому дослідження повністю безпечне для вашого здоров’я. Лікарі радять проходити обстеження всім жінками у віці від 40 років і чоловікам після 60, незалежно від самопочуття і наявності симптомів.

Зробити денситометрію ви можете у нас у клініці, перейшовши на сторінку за посиланням і залишивши заявку. Перейти на сторінку Денситометрії

Попередити остеопороз вже точно легше, ніж лікувати, тому обов’язково потрібна профілактика, особливо якщо ви перебуваєте в групі ризику. Найкращою профілактикою буде фізична активність (ходьба, біг, плавання, їзда на велосипеді), яка розжене ваше серце до 100-120 ударів за хвилину і поліпшить кровообіг у всіх тканинах, у кісткових зокрема. Правильне харчування (більше молочних продуктів, менше газованих і смажених) забезпечить надходження корисних мікроелементів у кісткові тканини.

Оскільки остеопороз вважається “тихою” хворобою (без яскраво виражених, очевидних симптомів) необхідно спостерігати за своїми рідними та за найменших підозр на недугу проходити обстеження. Ну а щоб ризик захворювання був мінімальним, просто приділяйте собі більше часу та уваги. Більше гуляйте, вживайте корисну їжу та приймайте регулярні сонячні ванни. Не забувайте про позитивний настрій у житті, любов до себе та людей довкола і тоді будь-які хвороби пролітатимуть повз!

Последние новости

16.07.2024Козаченко Вікторія Валентинівна 

Спеціалізація: акушерство та  гінекологія Категорія: вища Стаж роботи: 22 роки Веде прийом: дорослих Послуги: планування, ведення вагітності; ведення пологів (через природні пологові шляхи та шляхом кесаревого розтину); супровід у післяпологовому періоді; діагностика та лікування патології шийки матки; постановка ВМС (у т.ч. Джайдес, Мірена); інтимні естетичні процедури. Участь в асоціаціях: Член Асоціації акушер-гінекологів України

05.07.2024Остеохондроз — що це, види, симптоми, лікування

Що таке остеохондроз? Остеохондроз — це дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, що характеризується ураженням міжхребцевих дисків і прилеглих тканин. За цієї патології відбувається порушення обмінних процесів у міжхребцевих дисках, що призводить до їхньої втрати еластичності та здатності амортизувати навантаження. Остеохондроз хребта є одним із найпоширеніших захворювань опорно-рухового апарату. Воно може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше діагностується […]

05.07.2024Геморой: що це, види, симптоми, лікування

Що таке геморой? Геморой — це захворювання, що характеризується патологічним розширенням і запаленням гемороїдальних вен, розташованих у прямій кишці та анальному каналі. У Міжнародній класифікації хвороб (МКХ 10) геморой посідає окреме місце, що підкреслює його поширеність і важливість для медичної практики. Геморой може суттєво впливати на якість життя пацієнтів, спричиняючи фізичні та психологічні проблеми. Класифікація […]

05.07.2024Що таке камені в нирках — причини, симптоми, лікування

Що таке камені в нирках? Камені в нирках, також відомі як сечокам’яна хвороба (МКХ-10) або нефролітіаз, являють собою серйозне урологічне захворювання, що характеризується утворенням твердих конкрементів у нирках або сечовивідних шляхах. Ці утворення формуються з різних мінералів і солей, які в нормі розчинені в сечі, але за певних умов починають кристалізуватися й об’єднуватися в більші […]

05.07.2024Як проходить огляд у ревматолога

Хто такий ревматолог? Ревматолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та сполучної тканини. У своїй роботі ревматологи використовують різні методи діагностики, наприклад, фізичний огляд, лабораторні аналізи та візуалізаційні дослідження. На основі отриманих даних вони розробляють індивідуальні плани лікування, які можуть включати медикаментозну терапію, фізіотерапію та інші методи. Значення первинного […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН