complimed-ligo_1 >
Ваш отзыв отправлен

Сімейний лікар. Хто це?

19.02.2020

Іноді для діагностики та лікування тієї чи іншої хвороби доводиться звертатися одночасно до кількох лікарів. Це вимагає грошових і часових витрат. Адже до кожного лікаря потрібно записуватися на різний час і можливо навіть у різні дні.

Ви більше не поставатимете перед такими труднощами.

Навесні 2018 року в Україні стартувала одна з найбільш значущих подій. Завдяки медичній реформі в українців з’явилася можливість вибрати лікаря та підписати з ним декларацію. Вони можуть обрати фахівця, якому довіряють, і звертатися у випадку проблем зі здоров’ям до нього, а не до лікаря, що є на зміні в місцевій поліклініці чи приватній клініці. Інформація про здоров’я пацієнта заноситься в електронну систему. Якщо пацієнт вирішить звернутися в іншу клініку, місцеві фахівці матимуть доступ до його даних. Сімейний лікар, з яким підписано договір, теж знатиме про призначення та послуги, які отримав його пацієнт.

Сімейний лікар — це універсальний фахівець, який володіє знаннями та навичками в багатьох сферах медицини. Він може бути терапевтом, хірургом, гастроентерологом, ортопедом, педіатром, травматологом, гінекологом, отоларингологом.

Спектр діяльності сімейного лікаря досить широкий — він спеціалізується на здоров’ї всієї родини, а не окремої людини.

У клініці CompliMed приймають сімейні лікарі:

Що входить в обов’язки сімейного лікаря

Спостереження всіх членів сім’ї допоможе зміцнити здоров’я та знизити рівень захворюваності. Лікар зможе врахувати всі сімейні особливості пацієнтів, завдяки чому лікування матиме комплексний характер.

Сімейний лікар проводить збір анамнезу, використовує об’єктивні методи обстеження, визначає спеціальні методи дослідження (наприклад, рентген або лабораторні аналізи), заносить дані про стан і здоров’я хворого в карту, виявляє фактори ризику захворювань, визначає показання для госпіталізації, оформляє лікарняний лист, призначає лікування.

Важливо розуміти, що сімейний лікар не замінює інших лікарів. Він може діагностувати не всі хвороби, він не зможе самостійно провести повне обстеження та призначити ефективне лікування. Але він може направити пацієнта на прийом до необхідного фахівця.

Коли звертатися до лікаря

Сімейний лікар консультує пацієнта з безлічі питань щодо здоров’я. Він також координує та виконує функції менеджера. Він є першим фахівцем, до якого потрапляє хворий. Якщо людина не знає, до якого фахівця звернутися, необхідно піти на прийом до сімейного лікаря.

До нього необхідно звернутися з такими симптомами:

  • задуха, утруднене дихання, задишка;
  • висока температура, озноб, лихоманка;
  • головний біль;
  • нестабільний артеріальний тиск;
  • біль у горлі, хрипи, кашель, нежить, харкання кров’ю;
  • втрата слуху, біль у вухах, закладеність, виділення;
  • загальна слабкість і втома;
  • поганий зір;
  • біль у ділянці промежини, попереку;
  • почервоніння шкіри, лущення, висипання, свербіж, виразки;
  • біль у грудях, у ділянці серця, поколювання в пальцях рук, ніг;
  • діарея, блювання, нудота, біль у животі, закреп, печія, домішки слизу чи крові в калі;
  • поганий сон, тривожність, депресія.

На яких захворюваннях спеціалізується лікар

До лікаря загальної практики звертаються пацієнти з найрізноманітнішими хворобами: від ГРВІ, бронхіту, алергії, кору, вітрянки до циститу, захворювань сечовидільної системи, суглобів, спини, нирок. Лікар також лікує хвороби шлунково-кишкового тракту, тахікардію, ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію, серцеву недостатність.

Особливості сімейної медицини

Одна з головних переваг сімейної медицини — системний підхід. Фахівець часто спілкується зі своїми пацієнтами, тому знає про їхні звички, спосіб життя та умови, в яких вони живуть. Він може встановити, чи впливають ці чинники на здоров’я, виявити спадкову патологію, підібрати лікування, провести профілактику виникнення та розвитку можливих захворювань.

Він зацікавлений у тому, щоб якомога довше вести своїх пацієнтів. Тому дбайливо й уважно ставиться до всіх хворих, використовуючи індивідуальний підхід.

Сімейний лікар постійно стежить за станом вашого здоров’я, а не тільки тоді, коли ви хворієте. Завдяки цьому він на ранніх стадіях зможе виявити порушення в організмі та хвороби. Це прискорить лікування і позитивно вплине на самопочуття пацієнта.

Допомога сімейного фахівця неймовірно зручна для батьків. Вони не з чуток знають, як важко пройти диспансеризацію з дитиною перед дитячим садочком: доводиться сидіти в чергах, малюк боїться та плаче, мами й тата хвилюються, а лікарі роздратовані. Непросто також вибрати та знайти вакцину, зробити щеплення. Сімейний лікар допоможе заздалегідь розв’язати подібні питання, він завчасно підбере вакцину та простежить за її реакцією.

Де записатися до сімейного лікаря

Ви можете підписати декларацію з лікарем у будь-якому медичному закладі. Зовсім не обов’язково робити це в поліклініці за пропискою, витрачаючи на це багато часу і сил.

Виберіть сімейного лікаря в Complimed. У клініці ви можете не тільки потрапити на прийом до лікаря, а й здати аналізи та пройти необхідні обстеження. Наші досвідчені висококваліфіковані співробітники забезпечать безболісний забір матеріалу, проведуть усі необхідні маніпуляції та отримають перевірені результати. Вони знають про всі можливості сучасної медицини в різних галузях. У клініці встановлено сучасне обладнання, завдяки якому ви отримаєте точні результати обстежень у найкоротші терміни.

Запишіться на прийом до лікаря загальної практики, який має величезний досвід роботи, в режимі онлайн або зателефонуйте за вказаним на сайті телефоном. За необхідності він організує консультації у вузьких фахівців. Ви можете вибрати зручний для себе час відвідування клініки, ми позбавимо вас від очікування в чергах.

Последние новости

27.03.2025Біологічна терапія — нова методика лікування важких форм системних захворювань

Що таке біологічна терапія? Біологічна терапія — це метод лікування, який полягає у застосуванні лікарських засобів, створених із використанням живих організмів або їхніх компонентів. На відміну від традиційних медикаментів, які здебільшого мають хімічне походження, біологічні препарати розробляються з урахуванням механізмів розвитку хвороби на клітинному рівні, тому впливають на конкретні ланки патологічного процесу. Для кого ця […]

27.03.2025Дуоденіт: що це, причини, симптоми та лікування

Дуоденіт є одним із поширених захворювань травної системи, яке часто супроводжується іншими патологіями шлунково-кишкового тракту. Згідно з дослідженнями, близько 15-20% населення планети страждає від різних форм запалення дванадцятипалої кишки. Своєчасне виявлення цієї патології та правильно підібране лікування дуоденіту дозволяють уникнути серйозних ускладнень та покращити якість життя пацієнта. Що таке дуоденіт? Дуоденіт — це запальний процес, […]

Гастрит. Гастроэнтерология в Complimed
11.03.2025Гастрит — що це, причини, симптоми та лікування

Сьогодні пацієнтів з діагнозом гастрит можна зустріти значно частіше, ніж протягом останніх 5 років. Виною тому сучасний спосіб життя і темпи урбанізації, що дало змогу «омолодити» середній вік хвороби до 18-35 років. Ба більше, останнім часом захворювання стало серйозно прогресувати навіть у дітей віком від 8 до 13 років. Розберімося, що таке гастрит, який він […]

24.01.2025Панічні атаки: причини, симптоми та ефективне лікування

Панічні атаки – це раптові епізоди сильного страху, які можуть виникнути навіть без очевидної причини. Вони супроводжуються фізичними та емоційними симптомами та впливають на якість життя людини. У цій статті ми розглянемо основні причини виникнення панічних атак, та як їм запобігти. Що таке панічна атака? Панічна атака є нападом інтенсивного страху, дискомфорту, що супроводжується сильними […]

23.01.2025Високий холестерин: головні причини та як цьому запобігти

Підвищений рівень холестерину є поширеною причиною серцево-судинних захворювань. В сьогоднішньому матеріалі розповімо про фактори ризику, на які ознаки високого холестерину необхідно звернути увагу, та розберемо, що яку роль виконує холестерин в людському організмі. Що таке холестерин? Холестерин є органічною речовиною, яка належить до групи ліпідів. Це – життєво необхідний компонент для нормального функціонування організму. Холестерин […]

Укласти декларацію ОНЛАЙН